success Galima peržiūrėti krepšelį
Pradžia
en
{{cart.item_count}}

Tuščias krepšelis

Krepšelis

Vytautas Kudžma atsisveikindamas linkėjo neišduoti savo profesijos

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras ir baleto bendruomenė į užtarnautą poilsį išleido ilgametį trupės šokėją, o vėliau – jos repetitorių Vytautą Kudžmą. 

Iš viso teatrui jis atidavė 52-ejus metus: čia dirbo nuo 1965 m., kai baigęs Maskvos choreografijos mokyklą buvo priimtas baleto šokėju. Pora metų vėliau tapo trupės solistu. Šoko Dezirė Piotro Čaikovskio balete „Miegančioji gražuolė“ (1967), Zygfrydą to paties kompozitoriaus balete „Gulbių ežeras“ (1968), Bazilį Ludwigo A. Minkus „Don Kichote“ (1968), Albertą Adolphe‘o Adamo „Žizel“ (1970), Francą ir Kopelijų Leo Delibes „Kopelijoje“ (1980, 1983), Vronskį ir Kareniną Rodiono Ščedrino balete „Ana Karenina“ (1975, 2005), Romeo Sergejaus Prokofjevo balete „Romeo ir Džuljeta“ (1977). Paliko savo pėdsaką ir Lietuvos kompozitorių sukurtų baletų pastatymuose: vaidino Marių Juliaus Juzeliūno balete „Ant marių kranto“ (1969), Žilviną Eduardo Balsio balete „Eglė žalčių karalienė“ (1976) bei Baltaragį Viačeslavo Ganelino „Baltaragio malūne“ (1979).
1994–2006 m. dėstė Nacionalinėje Čiurlionio menų mokykloje ir išugdė gausų jaunų šokėjų būrį, su kuriais nuo 2005 m. dirbo ir kaip LNOBT baleto trupės repetitorius. 1996 m. už nuopelnus šalies kultūrai V.Kudžmai buvo įteiktas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ketvirto laipsnio ordinas.
Kultūros viceministras, buvęs teatro šokėjas Audronis Imbrasas teatrą paliekančiam baletmeisteriui įteikė ministerijos apdovanojimą „Nešk savo šviesą ir tikėk“ ir prisipažino pirmąkart V.Kudžmą scenoje išvydęs 1974 m. šokant „Gulbių ežere“ – spektaklyje, kuriuo baleto trupė pradėjo savo pasirodymus dabartiniame teatro pastate. Jis priminė, kad apdovanojimu galės džiaugtis ištisa baleto dinastija: V.Kudžmos žmona Sigita Vabalevičiūtė bei duktė Rūta Kudžmaitė taipogi šoko toje pačioje trupėje.
Baleto šokėjai atsisveikindami dėkojo repetitoriui už tėvišką rūpestį, nuoširdumą bei skaniausias pasaulyje jo užaugintas braškes. O pats V.Kudžma linkėjo šokėjams neišduoti savo profesijos ir kantriu kasdieniu darbu repeticijų salėje toliau siekti užsibrėžtų kūrybinių tikslų.

Naujienlaiškio prenumerata

Loading