success Galima peržiūrėti krepšelį
Pradžia
en
{{cart.item_count}}

Tuščias krepšelis

Krepšelis

„Procesas“ pristatomas Brno festivalyje

„Procesas“ pristatomas Brno festivalyje

Pernai dviem „Auksiniais scenos kryžiais“ apdovanotas LNOBT baleto spektaklis „Procesas“ išvyko į pirmąsias savo gastroles: šiandien, birželio 20-ąją, jį stebės Čekijos miesto Brno žiūrovai. Choreografo Martyno Rimeikio pagal Mindaugo Urbaičio ir Marijos Paškevičiūtės muziką sukurtas spektaklis tapo tarptautinio šiuolaikinio ir klasikinio baleto festivalio „Dance Brno 2019“ programos dalimi.

Lietuvių baleto spektaklis bus rodomas 1965 m. atidarytame Leošo Janačeko vardo teatre. Brno mieste garsusis čekų kompozitorius L. Janačekas (1854-1928) praleido didžiumą savo gyvenimo metų.

L. Janačeko amžininkas, Prahoje gimęs rašytojas Franzas Kafka (1883-1924) Čekijoje irgi laikomas savu. Todėl pagal jo romaną choreografo M. Rimeikio sukurtas neoklasikinis baletas čekų publikai turėtų būti lengvai suprantamas.

Jozefą K. „Dance Brno“ festivalio spektaklyje šoks Jeronimas Krivickas, Panelę Biurstner – Rūta Lataitė, Lenę – Gohar Mkrtchyan, Teismo valytoją – Olesia Shaytanova, Teismo vykdytoją – Gediminas Švendravičius, Advokatą – Jonas Laucius, Dėdę – Mantas Daraškevičius, Kunigą (pirmą kartą) – anksčiau Jozefą K. vaidmenį „Procese“ atlikęs Ernest Barčaitis. Skirtingai nei Vilniuje, gastrolėse baletas pristatomas skambant muzikos fonogramai. 

Festivalyje „Dance Brno“ šįmet taip pat pakviesta dalyvauti Pietų Bohemijos teatro baleto trupė iš Čekijos su spektakliu „Raktai į niekur“ (choreografas Petr Zuska), Spellboundo šiuolaikinis baletas iš Italijos su spektakliu „Rossini uvertiūros“ (choreografas Mauro Astolfi) ir Slovėnijos nacionalinio teatro Maribore baleto trupė su dviem vienaveiksmiais spektakliais „Hora“ (choreografas Edward Clug) ir „Kantata“ (choreografas Mauro Bigonzetti).

Savo ruožtu Brno nacionalinis teatras rudenį vilniečiams rengiasi atvežti baletą „Juoda ir balta“ pagal Piotro Čaikovskio muziką. Tai – choreografo Mario Radačovsky sukurta moderni „Gulbių ežero“ versija, siūlanti naują požiūrį į visiems žinomą klasikinio baleto veikalą. Šiame spektaklyje dėmesys sutelkiamas ne į gulbes, o į Princo Zygfrydo personažą: Princas gydosi vėžį ir yra priverstas pasirinkti juodą arba baltą savo ateities scenarijų. Bet ar balta spalva išties tokia nekalta, o gal ji net pavojingesnė už juodą?..

Naujienlaiškio prenumerata

Loading