Gruodžio 7 d. LNOBT skambėsiančioje Giacomo Puccini operoje „Bohema“ dainuos lietuvių publikos pamiltas solistas iš Toskanos Angelo Fiore.
„Gimiau saulėtoje Sicilijoje, Partiniko miestelyje netoli Palermo. Iki šiol myliu šią salą, pasiilgstu jos pajūrio ir apelsinų aromato, nors mūsų šeima persikėlė į Toskaną, kai buvau vos trejų. Mano tėvas – muzikantas, skambina pianinu. Dainuoti jis ragino mane nuo paauglystės, ypač neapolietiškas dainas. Koncertuodavau šeimos draugų ir giminių pobūviuose, o tėvas manimi labai didžiuodavosi. Niekad nepamiršiu, kaip džiaugsmingai spindėdavo jo akys, kai sulaukdavau publikos aplodismentų“, – pasakoja Angelo Fiore.
Kartą viename iš tokių šeimos vakarėlių dainuojant garsiąją ariją „Nessun Dorma“ iš G.Puccini operos „Turandot“ jaunuolį išgirdo pripažintas italų mecosopranas Monica Minarelli. Ji priėjo ir paklausė vaikino: „Ką jūs čia veikiate? Turite balsą, kuris nusipelno skambėti scenoje“. Ir suorganizavo jam pirmąjį koncertinį turą po provincijos teatrus.
A.Fiore studijavo Luigi Cherubini konservatorijoje Florencijoje - studijas baigė su pagyrimu. Modenos bel canto akademijoje „Cubec“ tobulinosi pas Mirellą Freni. Vėliau stažavosi Florencijos teatre „Maggio Musicale Fiorentino“ ir debiutavo Toskanos provincijos Tore del Lago miestelyje rengiamame G.Puccini festivalyje, kur dainavo Kalafą G.Puccini operoje „Turandot“, Hercogą Giuseppe‘s Verdi operoje „Rigoletas“ ir pagrindinį personažą šiuolaikinėje japonų kompozitoriaus Shigeaki Saegusos operoje „Jaunasis Baterflai“, vaizduojančioje be motinos likusio Čio-Čio-san sūnaus tolesnę gyvenimo istoriją. 2014 m. A.Fiore tame pačiame G.Puccini festivalyje pelnė perspektyviausio Italijos jaunojo solisto premiją.
Šiandien tenoras džiugina įvairių šalių operos mylėtojus atlikdamas pagrindinius vaidmenis G.Puccini ir G.Verdi operose. Jo repertuare – Pinkertono („Madam Baterflai“), Rudolfo („Bohema“), Alfredo („Traviata“), Rikardo („Kaukių balius“), Arigo („Sicilijos mišparai“) partijos. Visgi pačiu mėgstamiausiu savo vaidmeniu A.Fiore vadina Hercogą iš „Rigoleto“: „Daug kas sako, kad jo arijos kenkia balsui, bet mano balso stygoms tai pats geriausias vaistas“, – šypsosi dainininkas.
A.Fiore kolekcionuoja senus gramofonus ir plokšteles. Taip pat mielai žaidžia tenisą, plaukioja ir važinėja kalnų dviračiais: visa tai lavina solisto ištvermę ir kvėpavimą, kurių prisireikia dainuojant.
Kad draugus būtina branginti, bet rinktis juos reikia atidžiai, A.Fiore, kaip ir „Bohemos“ personažas Rudolfas, įsitikino iš savo gyvenimo patirties. „Karjeros pradžioje ketinau visais pasitikėti ir siekiau su visais kolegomis draugauti. Netrukus įsitikinau, kad operos pasaulis veikia pagal žiaurios konkurencijos dėsnius ir tu tiesiog negali su visais būti atviras, nes žmonės, kuriuos laikiau savo draugais, kenkdavo man pirmai progai pasitaikius. Dabar draugams tapau žymiai išrankesnis, o išdavikus užuodžiu per gerą mylią“, – tikina italų solistas.
„Bohemoje“ A.Fiore personažo Rudolfo draugais taps Viktorijos Miškūnaitės Mimi, Aistės Pilibavičiūtės Miuzetė, Eugenijaus Chrebtovo Marselis, Stepono Zonio Šonaras ir Egidijaus Dauskurdžio Kolenas. Paryžiuje bus šalta žiema, studentai Lotynų kvartale linksminsis ir liūdės, o iš teatro orkestrinės jų visų likimams diriguos maestro Julius Geniušas.