Pradžia
en
Baletas

PROCESAS

Spalio 07, 2021 Spalio 09, 2021
LNOBT Didžioji salė
2 veiksmų baletas
PROCESAS

Kūrėjai

KOMPOZITORIUS
MINDAUGAS URBAITIS
CHOREOGRAFAS
MARTYNAS RIMEIKIS
MUZIKOS VADOVAS IR DIRIGENTAS
MODESTAS BARKAUSKAS
DIRIGENTAS
RIČARDAS ŠUMILA
ELEKTRONINĖS MUZIKOS FRAGMENTŲ AUTORĖ
MARIJA PAŠKEVIČIŪTĖ
SCENOGRAFAS
MARIJUS JACOVSKIS
KOSTIUMŲ DAILININKĖ
JURGITA JANKUTĖ
ŠVIESŲ DAILININKAS
LEVAS KLEINAS

Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre – naujo lietuviško baleto „Procesas“ premjera. Tai jau savaime įvykis! 
„Procesas“ – pirmasis Martyno Rimeikio kuriamas „pilno metro“ baletas. Choreografo karjerą pradėjęs baleto trupės solistas 2015 m. debiutavo vienaveiksmiu baletu „Visur kur mes nebuvom“, tapusiu spektaklio „Bolero+“ sudėtine dalimi. Naujojo kūrinio siužeto pagrindu M. Rimeikis pasirinko Franzo Kafkos romaną „Procesas“. Balete, kurio muzikos vadovu taps jaunas dirigentas Modestas Barkauskas, skambės Mindaugo Urbaičio muzika. O betono šalčiu dvelkianti Marijaus Jacovskio scenografija su monumentalia giljotina padės įsijausti į šokio kalba perteiktą piliečio ir valdiškos sistemos akistatos tragizmą. 
Choreografas Martynas Rimeikis: „Manau, rašytojui individą traiškanti biurokratinė sistema tebuvo priemonė kalbėti apie pamatines vertybes – laisvę ir kaltę. Iš tiesų Jozefo K. laisvę varžo visų pirma išankstinis aplinkinių įsitikinimas jo kalte. Ir tik nuo žmogaus priklauso, ar jis prisiims įkyriai jam peršamą kaltę, ar ne. Vieni ilgainiui patys ja įtiki, o kiti išsaugo viltį ir priešinasi net vedami giljotinon“. 
„Procesas“ – baletas apie vilties išsaugojimą, apie meilės blyksnį, apie šviesą biurokratinio absurdo kupinoje sistemoje. Ar kartais šis baletas ne apie mus?..

Premjera 2017 m. gruodžio 1, 2 d.

Naujienlaiškio prenumerata

Loading