success Galima peržiūrėti krepšelį
Pradžia
en
{{cart.item_count}}

Tuščias krepšelis

Krepšelis

Baletas

PROCESAS

Vasario 20, 2025 Vasario 22, 2025
LNOBT Didžioji salė
2 veiksmų baletas. Trukmė 1.40 val.
PROCESAS

Kūrėjai

KOMPOZITORIUS
MINDAUGAS URBAITIS
CHOREOGRAFAS
MARTYNAS RIMEIKIS
MUZIKOS VADOVAS IR DIRIGENTAS
MODESTAS BARKAUSKAS
DIRIGENTAS
RIČARDAS ŠUMILA
ELEKTRONINĖS MUZIKOS FRAGMENTŲ AUTORĖ
MARIJA PAŠKEVIČIŪTĖ
SCENOGRAFAS
MARIJUS JACOVSKIS
KOSTIUMŲ DAILININKĖ
JURGITA JANKUTĖ
ŠVIESŲ DAILININKAS
LEVAS KLEINAS

„Procesas“ – choreografo Martyno Rimeikio sukurtas baletas. Choreografo karjerą pradėjęs baleto trupės solistas 2015 m. debiutavo vienaveiksmiu baletu „Visur kur mes nebuvom“, tapusiu spektaklio „Bolero+“ sudėtine dalimi. Naujojo kūrinio siužeto pagrindu M. Rimeikis pasirinko Franzo Kafkos romaną „Procesas“.

Choreografas Martynas Rimeikis: „Manau, rašytojui individą traiškanti biurokratinė sistema tebuvo priemonė kalbėti apie pamatines vertybes – laisvę ir kaltę. Iš tiesų Jozefo K. laisvę varžo visų pirma išankstinis aplinkinių įsitikinimas jo kalte. Ir tik nuo žmogaus priklauso, ar jis prisiims įkyriai jam peršamą kaltę, ar ne. Vieni ilgainiui patys ja įtiki, o kiti išsaugo viltį ir priešinasi net vedami giljotinon“.

Tad „Procesas“ – baletas apie vilties išsaugojimą, apie meilės blyksnį, apie šviesą biurokratinio absurdo kupinoje sistemoje. Ar kartais šis baletas ne apie mus?..

Kūrėjas savo spektakliui rinkosi itin rimtą ir sudėtingą temą, tuo dar kartą įrodydamas, kad šokiu įmanoma perteikti anaiptol ne vien tik gražius ir malonius dalykus. Kaip tik todėl „Procesas“ tapo pastebimu įvykiu plačioje Europos šokio panoramoje, o brandi „Proceso“ choreografinė kalba nusipelnė ne vien Lietuvos publikos dėmesio.  

 „Procesas“ viešėjo tarptautiniame šiuolaikinio ir klasikinio baleto festivalyje „Dance Brno 2019“ Čekijoje, buvo rodytas gastrolėse Varšuvos Didžiajame teatre. Už šį pastatymą kompozitorius M. Urbaitis ir choreografas M. Rimeikis 2018 m. buvo apdovanoti „Auksiniais scenos kryžiais“. „Procesas“ tapo pirmuoju spektakliu iš Lietuvos, kurio vaizdo įrašą transliavo visame pasaulyje stebimas „Mezzo“ televizijos kanalas.

„Labiausiai norėčiau, kad publika nesusiformuotų išankstinės nuostatos, jog baletas pagal F.Kafkos „Procesą“ neišvengiamai privalo būti tamsus, niūrus ir nuobodus. Atvirkščiai – laukiu spektaklyje ir tų žiūrovų, kurie kažkada paėmę į rankas romaną galbūt nesugebėjo jo įveikti iki pabaigos. Tiesiog ateikite ir stebėkite baletą atvira širdim ir atmerktom akim“, – kviečia „Proceso“ kūrėjas M.Rimeikis.

Pasirodymų datos

Vasaris
20
Ketvirtadienis
18:30
LNOBT Didžioji salė
22
Šeštadienis
18:30
LNOBT Didžioji salė

Naujienlaiškio prenumerata

Loading