success Galima peržiūrėti krepšelį
Pradžia
en
{{cart.item_count}}

Tuščias krepšelis

Krepšelis

Kino pavasaris

PREMJERA: Aštuoni kalnai

LNOBT Didžioji salė
2022 / 147 min / Italija, Belgija, Prancūzija
PREMJERA: Aštuoni kalnai

Kūrėjai

Scenarijaus autoriai
Charlotte Vandermeersch, Felix van Groeningen, Paolo Cognetti (romanas/novel)
Režisieriai
Charlotte Vandermeersch, Felix van Groeningen
Aktoriai
Luca Marinelli, Alessandro Borghi, Filippo Timi, Elena Lietti, Elisabetta Mazzullo
Prodiuseriai
Mario Gianani, Lorenzo Gangarossa
Operatorius
Ruben Impens
Montažas
Nico Leunen
Muzika
Daniel Norgren

Tai istorija apie draugystę. Du berniukai užaugę vengia tėvų išmintų takų, tačiau, nepaisant apylankų, vis grįžta namo. Pietras (Luca Marinelli) užaugo mieste, o Brunas (Alessandro Borghi) buvo paskutinis užmarštin grimztančio kaimo vaikas. Brunas ištikimas kalnietiškai kilmei, o Pietras vis iškeliauja į pasaulį ir grįžta atgal. Bėgant metams jie vis susitinka, kartu išgyvena meiles, praradimus, apmąsto savo šaknis. Nors likimai klostosi skirtingai, abu jie žino, ką reiškia turėti draugą visam gyvenimui. 

„Nuo pirmų šio epinio filmo minučių pamiršite, kad sėdite kino teatre, būsite apsupti gamtos: kalnų, slėnių, besikeičiančių metų laikų ir dar kartą kalnų. Filme gausu vizualinių metaforų, kurios padės dar geriau suprasti draugų ryšį ir užduos taiklių universalių klausimų apie gyvenimo tėkmę, laikinumą ir prasmę. Kiek kalnų reikės įveikti, kol pasieksi viršūnę, į kurią kopi? „Aštuoni kalnai“ yra to paties pavadinimo italų rašytojo Paolo Cognetti romano ekranizacija.“ (Dovilė Grigaliūnaitė)

Pasaulinė premjera: Kanų kino festivalis, Konkursinė programa, 2022 m.
Apdovanojimai: Žiuri prizas, Kanai, 2022 m. 

Režisierių biografijos:

Belgų režisierius Felixas van Groeningenas (g. 1977) užaugo hipių šeimoje Gente ir karjerą kine pradėjo 2000 m. su filmu „Styvas ir Skai“. 2009 m. Kanuose jis pristatė filmą „Nelaimėliai“ („Kino pavasaris“), o išgarsėjo 2012 m., kai jo filmas „Lūžęs gyvenimo ratas“  buvo nominuotas „Oskarui“. „Kino pavasaris“ taip pat rodė jo tėvo įkurtos legendinės Gento kavinės įkvėptą „Belgiką“ (2016) bei pirmąjį filmą anglų kalba „Gražus sūnus“ (2018). „Aštuonis kalnus“ režisierius kūrė kartu su savo gyvenimo partnere Charlotte Vandermeersch.    Charlotte Vandermeersch (g. 1974) yra belgų aktorė ir scenarijų autorė. Ji buvo viena iš „Lūžusio gyvenimo rato“ scenarijaus bendraautorių, o „Aštuoni kalnai“ yra jos režisūrinis debiutas.

Kalba: italų k.
Subtitrai: lietuvių k., anglų k.

Naujienlaiškio prenumerata

Loading