success Galima peržiūrėti krepšelį
Pradžia
en
{{cart.item_count}}

Tuščias krepšelis

Krepšelis

Kino pavasaris

Operos Fantomas (1925) su a. Bumšteinu ir DJ EXTENDED

LNOBT Didžioji salė
1925 / 78 min (1929 m. versija) / Jungtinės Valstijos
Operos Fantomas (1925) su a. Bumšteinu ir DJ EXTENDED

Kūrėjai

Režisieriai
Rupert Julian, Lon Chaney, Ernst Laemmle, Edward Sedgwick
Scenarijaus autoriai
Elliott Clawson, Gaston Leroux (romanas | novel)
Aktoriai
Lon Chaney, Mary Philbin, Norman Kerry, Arthur Edmund Carewe, Gibson Gowland
Prodiuseris
Carl Laemmle
Operatoriai
Milton Bridenbecker, Charles Van Enger
Montažas
Maurice Pivar, Gilmore Walker

Katakombose po Paryžiaus operos teatru gyvena Fantomas – pamišęs kompozitorius subjaurotu veidu. Jis įsimyli dangišką pradedančios operos solistės balsą ir pagrobia ją. Tai pirmas filmas pagal šią daug kartų statytą istoriją ir vienas ištaigingiausių nebyliojo kino kūrinių. Jo sėkmė paskatino gotiškojo Holivudo siaubo tradiciją, o pagrindinio aktoriaus Lon Chaney vaidyba ir paties sukurtas grimas tapo žanro etalonu.

„Filmas stiprus savo atmosfera bei pasąmonės rūsiuose paslėptais nerimastingais klodais. Mano ir Kristupo (DJ Extended) kuriamą garso takelį atliksime pačių pagamintomis plokštelėmis su įrėžtais modifikuotais simfoninės muzikos fragmentais. Nesistengsime iliustruoti filmo dramaturgijos emociškai atitinkančia muzika, greičiau stengsimės sukurti labai paveikią, publiką panardinančią ambientinę atmosferą, kurioje tarpdami žiūrovai galės atsipalaiduoti ir sekti veiksmą ekrane, lyg būtų sapne ar paralelinėje erdvėje… Panašiai lyg paleidęs filmą išjungtum garso takelį ir atsidarytum langą, per kurį girdisi lietus ir audra.“ (Arturas Bumšteinas)

Garso takelio kūrėjų biografijos:

Arturas Bumšteinas yra kompozitorius ir garso menininkas, kuriantis performansus, instaliacijas bei radijo meną. Su garsu jis dirba nuo dešimto dešimtmečio vidurio, nuo to laiko išleido apie 30 albumų, surengė daug parodų, dalyvavo festivaliuose visoje Europoje ir JAV. Už kūrybą teatre Bumšteinas apdovanotas „Boriso Dauguviečio auskaru“ ir „Auksiniu scenos kryžiumi“, o už radijo meną Europos transliuotojų sąjungos „Palma Ars Acustica“ prizu. Šiuo metu kuria ir gyvena Vilniuje.

DJ Extended – garso menininko Kristupo Giko projektas, permąstantis DJ kultūros lauką ir tyrinėjantis išplėstinį, tradicinius rėmus peržengiantį grojimą patefonais. DJ Extended laviruoja ryškia, įvairialype garsine palete – nuo tylos iki noise’o. Įvairiausių objektų pasitelkimas, preparuojant patefonus, sukuria dar vieną spalvingo garsyno dimensiją. Kiekvienas DJ Extended pasirodymas – emocinio kompaso ir nekuklių fizinių iškrovų atodanga, kai kiekvienas performansas – platformos mažiems, tačiau nepakartojamiems tikslams pasiekti – įkūnijimas.

Kalba: anglų k.
Subtitrai: lietuvių k.

Naujienlaiškio prenumerata

Loading