success Galima peržiūrėti krepšelį
Pradžia
en
{{cart.item_count}}

Tuščias krepšelis

Krepšelis

Kino pavasaris

MEMORIA

LNOBT Didžioji salė
2021, 136 min. / Kolumbija, Tailandas, Didžioji Britanija, Meksika, Prancūzija, Vokietija, Kataras
MEMORIA

Kūrėjai

Režisierius, Scenarijaus autorius
Apichatpong Weerasethakul
Aktoriai
Tilda Swinton, Elkin Díaz, Jeanne Balibar, Juan Pablo Urrego, Daniel Giménez Cacho
Prodiuseriai
Apichatpong Weerasethakul, Diana Bustamante, Simon Field, Keith Griffiths, Charles de Meaux, Michael Weber, Julio Chavezmontes
Operatorius
Sayombhu Mukdeeprom
Montažas
Lee Chatametikool
Kompozitorius
César López

Nuo tada, kai Džesiką (Tilda Swinton) paryčiais pabudino garsus trenksmas, ji nebegali užmigti. Bogotoje lankydamasi pas seserį ji susidraugauja su Agnes, archeologe, tiriančia remontuojamame tunelyje rastus žmonių palaikus. Džesika važiuoja į kasinėjimų vietą aplankyti Agnes. Stabtelėjusi netoliese, ji sutinka žuvų žvynus skutantį vyrą, vardu Ernanas. Prisėdę ant upės kranto jie dalijasi atsiminimais. Saulei leidžiantis Džesika patiria aiškumo akimirką.

„Pirmasis trenksmas pažadina ne tik Tildos Swinton personažę, bet ir žiūrovo gebėjimą įsiklausyti į garsinius Kolumbijos miestų ir džiunglių, kur vyksta filmo veiksmas, peizažus. Kaip ir ankstesniuose kūriniuose, Weerasethakului pavyksta su beveik neįmanomu tikslumu perteikti pojūčius ir mintis, subtiliai ataidinčius vaizdais, garsais ir istorijomis.“ (Ignė Smilingytė)

Režisieriaus biografija

Tailando režisierius ir instaliacijų menininkas Apichatpongas Weerasethakulas (g. 1970 m.) nuo 2000 metų debiuto „Paslaptingas objektas vidurdienį“ sukūrė devynis ilgo metro ir daug trumpametražių filmų. 2004 m. už filmą „Tropikų karštinė“ („Kino pavasaris“) jis buvo apdovanotas Kanų kino festivalio žiuri prizu, o už filmą „Dėdė Būnmis, kuris prisimena savo praeitus gyvenimus“ (2010 m.) gavo „Auksinės palmės šakelę“. Jo įvairiapusė kūryba Lietuvoje plačiau  pristatyta 2018 m. solo parodoje ŠMC ir filmų retrospektyvoje „Skalvijos“ kino centre.

Dialogai – ispanų k., anglų k.
Subtitrai – lietuvių k., anglų k.

Naujienlaiškio prenumerata

Loading