success Galima peržiūrėti krepšelį
Pradžia
en
{{cart.item_count}}

Tuščias krepšelis

Krepšelis

Opera

MADAM BATERFLAI

Sausio 23, 2025 Sausio 26, 2025
LNOBT Didžioji salė
3 veiksmų opera italų kalba. Trukmė 3.30 val.
MADAM BATERFLAI

Kūrėjai

KOMPOZITORIUS
Giacomo Puccini
LIBRETO AUTORIAI
Giuseppe Giacosa, Luigi Illica
MUZIKOS VADOVAS IR DIRIGENTAS
David Parry
DIRIGENTAS
Martynas Staškus
REŽISIERIUS
Anthony Minghella
REŽISIERĖ CHOREOGRAFĖ
Carolyn Choa
SCENOGRAFAS
Michael Levine
KOSTIUMŲ DAILININKAS
Han Feng
ŠVIESŲ DAILININKAS
Peter Mumford
LĖLĖS SUKURTOS
Blind Summit Theatre
CHORO MENO VADOVAS
Česlovas Radžiūnas

Jei reikėtų įrodymo, kad režisūra ir scenografija klasikinį kūrinį gali pakylėti, padaryti geresnį, aiškesnį ir labiau jaudinantį netgi nei jis jau yra, tai šis puikus „Madam Baterflai“ pastatymas gali būti tokiu įrodymu…

AC Grayling

Tai, kad režisieriui artimas teatras, matyti ir šiame pirmajame operos pastatyme: kinematografinis matymas čia eina išvien su antrosios režisierės, kinų choreografės Carolyne Choa vaizdine išmone. Jų sukurtas spektaklis – neapsakomo grožio ir elegancijos, tuo pat metu subtilus, jaudinantis ir įspūdingas, kur kiekvienas mostas, šokio žingsnelis ar vėduoklės judesys kupinas prasmės ir dramatinės įtaigos. 

Barbara Diana. When East meets West

Pirmas dalykas, kurį reikėtų pasakyti apie naująjį G. Puccini operos pastatymą Anglijos nacionalinėje operoje, yra tas, kad spektaklis nepakartojamo grožio. Antras dalykas - spektaklis nepakartojamo grožio. Trečias… Pamirškite operą, grožėkitės reginiu scenoje. Šis „Madam Baterflai“ spektaklis taip pakeri vaizdais, kad darosi nebesvarbu, apie ką visa ši istorija, jaudina ji, ar ne. Nuo pirmo iki paskutinio garso opera prikausto klausytojo žvilgsnį.

 Financial Times, Andrew Clark

Tokie kritikų vertinimai pasiekė apie lapkričio 5 d. Anglijos nacionalinėje operoje įvykusią A. Minghellos režisuotą G. Puccini operos „Madam Baterflai“ premjerą, kuri yra pirmasis bendras ANO ir LNOBT pastatymas.  

Aštuonių Oskarų laureatas, kino režisierius Anthony Minghella, žinomas, kaip filmų „Anglas ligonis“, „Talentingasis ponas Riplis“ ir „Šaltasis kalnas“ režisierius, itin sekmingai debiutavo operos pasaulyje. „Seniai žaviuosi japonų teatro meno santūrumu, kaip neįtikėtinas tikslumas tenai sukuria nuostabų grožį. Mūsų užduotis – santūriais, bet gražiais vaizdais pasiekti skaidrumo įspūdį,” – dar prieš premjerą rašė režisierius. 

Spektaklis Didžiojoje Britanijoje praėjusiais metais pelnė Olivier premiją už Geriausią metų operos premjerą.

Premjera 2006 m. kovo 23 d.


 

Naujienlaiškio prenumerata

Loading