success Galima peržiūrėti krepšelį
Pradžia
en
{{cart.item_count}}

Tuščias krepšelis

Krepšelis

Opera

KELIONĖ Į TILŽĘ

LNOBT Didžioji salė
2 veiksmų opera lietuvių kalba
KELIONĖ Į TILŽĘ

Kūrėjai

Kompozitorius
Eduardas Balsys
Režisierius
Gytis Padegimas
Muzikos vadovas
Tomas Ambrozaitis
Scenografė
Birutė Ukrinaitė

Skiriama kompozitoriaus E. Balsio 100-osios gimimo metinėms

Pirmoji ir lig šiol vienintelė E. Balsio operos „Kelionė į Tilžę“ premjera 1980 m. įvyko Vilniuje, Operos ir baleto teatre. Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre naujam gyvenimui šis nacionalinis scenos veikalas 2019 m. lapkritį prisikels po beveik keturių dešimtmečių pertraukos. Jo pastatymas užbaigs XX a. lietuvių muzikos klasiko Eduardo Balsio (1919-1984) jubiliejinių renginių ciklą, tad „Kelionės į Tilžę“ premjera Vilniuje prisidės prie platesnio iš pajūrio krašto kilusio kompozitoriaus kūrybos garsinimo.

Opera „Kelionė į Tilžę“ buvo sukurta pagal iškilaus vokiečių rašytojo ir dramaturgo Hermano Zudermano (1857-1928), gimusio Macikų kaime netoli Šilutės, to paties pavadinimo apysaką. Siužetas gvildena tragišką meilės trikampį. Žvejų kaimelyje gyveno graži ir darbšti šeimyna: tėtis Ansas, mama Indrė ir trys jų vaikučiai. Jie sukosi savo įprastiniuose darbuose, kol nepasirodė samdinė Bušė – ramios ir tylios Indrės priešingybė. Bušė ne tik apsuko Ansą aplink pirštą, bet ir įkalbėjo nuskandinti Indrę jiems Nemunu keliaujant į Tilžę. Žiaurusis Bušės planas nepavyko, nes kelionėje Ansui tarsi atsivėrė akys: jis supranta, kad pati nuostabiausia ir žaviausia moteris yra jo žmona...

Opera „Kelionė į Tilžę“ pasakoja ne apie įveiktus atstumus, o apie asmenybės vidinę kelionę, žmogiškuosius atradimus ir paklydimus.  Tai - dvasinės kelionės simbolis ir kartu viena įstabiausių kelionių tiek mūsų krašto literatūros, tiek ir operos istorijoje.

LNOBT žiūrovai turės galimybę stebėti trečiąją naujo vienintelės E. Balsio parašytos operos pastatymo premjerą.

Atlikėjai:
INDRĖ – Rita Petrauskaitė
ANSAS – Mindaugas Zimkus
BUŠĖ – Jovita Vaškevičiūtė
ANĖ – Dalia Kužmarskytė
JAKŠTAITIS – Artūras Kozlovskis
DAINININKĖ – Jadvyga Grikšienė
DAMA – Dina Mataitienė
PONAS – Vilius Trakys
VEŽĖJAS – Remigijus Mickus
ENDRIKIS – Martynas Jackus
ELZIKĖ – Lukrecija Dimskytė

Naujienlaiškio prenumerata

Loading