success Galima peržiūrėti krepšelį
Pradžia
en
{{cart.item_count}}

Tuščias krepšelis

Krepšelis

Opera

EUGENIJUS ONEGINAS

LNOBT Didžioji salė
3 veiksmų opera rusų kalba. Trukmė 3.30 val.
EUGENIJUS ONEGINAS

Kūrėjai

Kompozitorius
Piotr Čaikovskij
Muzikos vadovas ir dirigentas
Robertas Šervenikas
Režisierius
Vasilij Barchatov
Scenografas
Zinovij Margolin
Kostiumų dailininkė
Marija Danilova
Šviesų dailininkas
Levas Kleinas
Choro meno vadovas
Česlovas Radžiūnas

Kompozitoriui Piotrui Čaikovskiui „Eugenijus Oneginas“ buvo vienas mylimiausių kūrinių. Jis buvo laimingas, matydamas šio savo kūdikio sėkmę ne tik Rusijoje, bet ir Europoje. Tai paaiškina jausmai, kuriuos Čaikovskis sudėjo į „Oneginą“: „Šią operą parašiau todėl, kad vieną gražią dieną man neapsakomai stipriai užsinorėjo perteikti muzika visą, kas „Onegine“ prašėsi būti taip perteikta. Tai aš ir padariau, kaip mokėjau.“

“Eugenijus Oneginas” tapo vienas mėgstamiausių ir dažniausiai statomų pasaulio operos teatrų repertuaro spektaklių.

Lietuvos operoje „Eugenijus Oneginas” statytas 1923, 1929, 1936, 1954, 1972, 1981 ir 2006 (LNOBT Operos studija) metais.

LNOBT sukurtą naujausią „Eugenijų Oneginą" pristatė jaunas operos režisierius Vasilijus Barchatovas (g. 1983). Nepaisant „nepadoriai“ jauno amžiaus, diplomuotas operos režisierius (baigė prestižinę Rusijos teatro akademiją GITIS) neketina šiuolaikinti istorijos, nors, tiesą sakant, pats puikiausiai galėtų įkūnyti mūsų laikų atsainiai stilingą Oneginą. Maskvoje gimęs ir augęs, čia baigęs D. Šostakovičiaus muzikos mokyklą ir minėtą GITIS, stažavęsis Berlyno „Komische Oper“ teatre ir jau sukūręs 15 spektaklių tokiose scenose kaip Peterburgo Marijos ir Maskvos didysis teatrai, o 2011 m. tapęs Rusijos prezidento globojamos Kultūros ir meno tarybos nariu, V. Barchatovas teigia labiausiai atsižvelgiantis į tai, ką pats P. Čaikovskis užrašė operos partitūroje.


Režisieriaus traktuotėje „EUGENIJUS ONEGINAS“ yra „belaikė“ istorija. Ir nors kostiumai išduos truputį konkretesnį laikotarpį – praeito amžiaus pradžią, visos operoje vykstančios dramos – susitikimai, išsiskyrimai, neišvengiama gyvenimo kaita – vyko tuomet, vyksta ir mūsų dienomis.

Spektaklio trukmė 3.30 val.


Ankstėliau į teatrą atskubėjusiems žiūrovams muzikologai bei spektaklių kūrėjai atskleis tokių būsimo vaidinimo niuansų, į kurias galbūt atkreipsite dėmesį tik „Pokalbių prieš uvertiūrą“ dėka. O ir sužinotos kūrėjų biografijų detalės daug ką paaiškins ir paskatins naujomis akimis pažvelgti netgi į žinomą veikalą. 

Vasario 3 d. Piotro Čaikovskio operą „Eugenijus Oneginas” klausytojams pristatys muzikologas Kristupas Antanaitis. 

Vieta – Marmurinė fojė,Laikas – 17:45

Naujienlaiškio prenumerata

Loading