success Galima peržiūrėti krepšelį
Pradžia
en
{{cart.item_count}}

Tuščias krepšelis

Krepšelis

Kino pavasaris

CIRKAS

LNOBT Didžioji salė
1928, 78 min. / Jungtinės Valstijos
CIRKAS

Kūrėjai

Režisierius; Scenarijaus autorius; Prodiuseris; Montažas; Kompozitorius
Charlie Chaplin
Aktoriai
Al Ernest Garcia, Merna Kennedy, Harry Crocker, George Davis, Henry Bergman, Charlie Chaplin
Operatorius
Roland Totheroh

Legendinio Charlie Chaplino personažas Valkata apkaltinamas kišenvagyste ir, sprukdamas nuo policijos, pasislepia keliaujančiame cirke. Bet, kaip sakoma, nuo vilko ant meškos... Vargšelis pakliūva į sukto cirko šeimininko pinkles ir, pats to nesuprasdamas, tampa lankytojų linksmintoju. Vienintelė paguoda – pono įdukra. Vienintelė kliūtis – ji įsimyli kitą. Vienintelė išeitis – laimėti merginos širdį beprotišku triuku. Pirmąjį „Oskarą“ Chaplinui atnešusią žaismingą nebyliąją komediją su visa šeima išvyskite Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre ⎯ filmo originalų garso takelį atliks Šv. Kristoforo kamerinis orkestras.

„Ši komedija – garsiausio pasaulio kino komiko duoklė akrobatikai ir pantomimai, įkvėpusioms didžiuosius jo gyvenimo vaidmenis. Kaip rašė kino teoretikas Béla Balázsas, plokščios Chaplino personažo pėdos, pasirodo, priklauso velniškai vikriam akrobatui, jo sutrikusi šypsena paperka, o naivumas apdovanotas genialia išmintimi.“ (Gediminas Kukta)

Režisieriaus biografija

Charlie Chaplinas (1889–1977) yra nebyliojo kino eros ikona. Jis labiausiai žinomas kaip Valkata – naivus ir mielas personažas, nerangiai įsiveliantis ir išsisukantis iš atsitiktinių situacijų, atpažįstamas iš apdriskusio kostiumo, juodo katiliuko ir lazdos. Valkata pasirodo daugelyje komiškiausių ir populiariausių to laikotarpio jo filmų, tarp kurių „Valkata“ (trumpametražis, 1915 m.), „Mažylis“ (1921 m.), „Aukso karštligė“ (1925 m.), „Didmiesčio žiburiai“ (1931 m.), „Naujieji laikai“ (1936 m.).

Apie orkestrą

Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinis orkestras (meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Barkauskas, garbės dirigentas Donatas Katkus) garsėja universalumu, profesionalumu ir menine vaizduote. 1994 metais prof. Donato Katkaus iniciatyva susibūręs kolektyvas įgyvendino jo pirmojo meno vadovo ir dirigento siekį įkurti barokinį orkestrą. Šv. Kristoforo kamerinis orkestras nuolat bendradarbiauja su žinomais Lietuvos ir užsienio kolektyvais bei solistais.

Subtitrai  lietuvių, anglų

Anonsas

 

Naujienlaiškio prenumerata

Loading