success Galima peržiūrėti krepšelį
Pradžia
en
{{cart.item_count}}

Tuščias krepšelis

Krepšelis

Koncertas

Cappella Concertante Vilnense

Valdovų rūmų Didžiojoje renesansinėje menėje (Katedros a. 4, Vilnius)
Sumanymas Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre įkurti Baroko muzikos orkestrą kilo Sesto Quatrini tapus teatro operos meno vadovu. Bendradarbiaujant su Valdovų rūmų muziejumi, buvo suburtas kolektyvas, jungiantis teatro simfoninio orkestro artistus, kurie domisi Baroko muzika bei senosios muzikos atlikimo tradicijomis ir yra anksčiau koncertavę kaip įvairių kamerinių ansamblių nariai ar solistai.
 
Kūrybinė LNOBT ir Valdovų rūmų muziejaus bendrystė nėra atsitiktinė ir turi aiškų istorinį pagrindą. Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijoje XVII a. ketvirtajame–penktajame dešimtmetyje – taigi anksčiau nei tokiuose metropoliuose kaip Paryžius ar Londonas – buvo pastatytos pirmosios Lietuvoje operos (dramma per musica). Nors partitūrų neišliko, manoma, kad jas sukūrė garsus italų kompozitorius, Lenkijos karaliaus ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vladislovo Vazos kapelos vadovas Marco Scacchi. Jo vardu pavadinto festivalio, kurį rengia Valdovų rūmų muziejus, koncerte 2022 m. pavasarį ir debiutavo „Cappella Concertante Vilnense“.
 
Orkestro pavadinimas – „Cappella Concertante Vilnense“. Žodžiu cappella dažnai apibūdinami konkrečiai vietai priklausantys muzikiniai kolektyvai, concertante pabrėžia, kad kiekvienas ansamblio narys gali pasirodyti ir kaip solistas, o tai itin svarbu Baroko muzikoje, na, o vilnense – senoviniu stiliumi sulotynintas mūsų sostinės vardas.

Naujienlaiškio prenumerata

Loading