success Galima peržiūrėti krepšelį
Pradžia
en
{{cart.item_count}}

Tuščias krepšelis

Krepšelis

Kino pavasaris

BLOGIAUSIAS ŽMOGUS PASAULYJE

LNOBT Didžioji salė
2021, 127 min. / Norvegija, Prancūzija, Švedija, Danija
BLOGIAUSIAS ŽMOGUS PASAULYJE

Kūrėjai

Režisierius
Joachim Trier
Scenarijaus autoriai
Eskil Vogt, Joachim Trier
Aktoriai
Renate Reinsve, Anders Danielsen Lie, Herbert Nordrum
Prodiuseriai
Thomas Robsahm, Andrea Berentsen Ottmar
Operatorius
Kasper Tuxen
Montažas
Olivier Bugge Coutté
Kompozitorius
Ola Fløttum

Julijai tuoj trisdešimt, o jos gyvenimas – egzistencinė netvarka. Panašu, kad gabumai jau iššvaistyti, o vyresnis vaikinas Akselis – sėkmingas komiksų autorius – įkalbinėja kurti šeimą. Vieną naktį ji nekviesta užsuka į svetimą vakarėlį ir ten sutinka žavingą jaunuolį Eiviną. Netrukus, jau išsiskyrusi su Akseliu, Julija metasi į dar vienus naujus santykius, tikėdamasi iš naujo pradėti gyvenimą. O gal kai kuriems pasirinkimams jau per vėlu?

„Tai turbūt smagiausias ir tiksliausias festivalio filmas apie šiuolaikybę. Su pagrindine veikėja susitapatins bemaž visi Y kartos žiūrovai, o kiti galbūt geriau supras jos egzistencinį nerimą, kylantį iš galimybių gausos, įsigalėjusio individualizmo ir savirealizacijos kulto. Filmo emocinė paletė tokia plati, kad pažadu tiek juoko, tiek empatijos ašarų.“ (Aistė Račaitytė)

Režisieriaus biografija

Joachimas Trieras (g. 1974 m., Danija) jau gerai pažįstamas Lietuvos žiūrovams. Kritikai jį laiko vienu įdomiausių ir svarbiausių šiuolaikinių režisierių, o jo filmai gausiai apdovanoti tiek Norvegijoje, tiek tarptautiniuose festivaliuose. Savo pirmąjį filmą „Repriza“ (2006 m.) Trieras pristatė Toronto kino festivalyje ir buvo apdovanotas už geriausią debiutą. „Oslas, rugpjūčio 31-oji“ (2011 m.) ir „Garsiau už bombas“ (2015 m.) buvo pristatyti Kanų kino festivalyje. „Blogiausias žmogus pasaulyje“ užbaigia debiutiniu filmu pradėtą Oslo trilogiją.

Dialogai – norvegų k.
Subtitrai – lietuvių, anglų

Naujienlaiškio prenumerata

Loading