success Galima peržiūrėti krepšelį
Pradžia
en
{{cart.item_count}}

Tuščias krepšelis

Krepšelis

Koncertas

Baroko muzikos gala koncertas

Valdovų rūmai
Baroko muzikos gala koncertas

Sumanymas Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre įkurti baroko muzikos orkestrą kilo buvusiam  teatro operos meno vadovui Sesto Quatrini. Bendradarbiaujant su Valdovų rūmų muziejumi suburtas kolektyvas, jungiantis teatro simfoninio orkestro artistus, kurie domisi baroko muzika ir senosios muzikos atlikimo tradicijomis. Cappella Concertante Vilnense debiutavo 2022 m. pavasarį. Spalio 22 d. baroko muzikos gala koncerte turime svečių, garsių senosios muzikos atlikėjų, kontratenorą Jake Arditti ir Vilniaus publikai jau pažįstamą smuikininką iš Graikijos Dimitrisą Karakantasą. Kaip solistai pasirodys ir du LNOBT orkestro koncertmeisteriai - Dainius Peseckas  ir Bernardas Petrauskas. Koncerto programoje skambės kompozitorių Arcangelo Corelli (1653–1713), Antonio Vivaldi (1678–1741), Georgo Friedricho Händelio (1685–1759), Christopho Willibaldo von Glucko (1714–1787), Carlo Philippo Emanuelio Bacho (1714–1788), Tommaso Traettos (1727–1779) ir genialiojo Wolfgango Amadeus Mozarto (1756–1791) kūriniai.

Programos sudarytojas smuikininkas Dimitris Karakantas pasakoja, kad klausytojų laukia dvi ganėtinai skirtingos koncerto dalys. „Pirmojoje dalyje garsus kontratenoras Jake'as Arditti, atliekantis pagrindinius vaidmenis barokinėse operose, pristatys arijų iš italų kompozitorių operų programą. Mano idėja buvo ją sukomponuoti taip, kad orkestro muzikiniai pasirodymai neliktų vien pertraukėlėmis, skirtomis solistui pailsėti, kaip dažnai nutinka žvaigždžių pasirodymuose. Norėjau, kad Cappella Concertante Vilnense turėtų galimybių pademonstruoti savo pasiektą lygį, kad orkestro nariai gautų progų pasirodyti kaip muzikantai solistai. Na, o antroji koncerto dalis bus skirta jau į klasicizmą žengiančios epochos muzikai, visus uždegsiančiai savo energija“, – žada D. Karakantas.

Svarbi informacija spalio 22 d. renginio žiūrovams!

Keičiasi renginio vieta: spalio 22 d. 18.00 val. numatytas LNOBT baroko orkestro Cappella Concertante Vilnense Baroko muzikos gala koncertas skambės Valdovų rūmuose, Didžiojoje renesansinėje menėje. Koncerto Valdovų rūmuose pradžia – 18.30 val. Geresnės aplinkos tokiai muzikai nerastume, o teatre turėsime galimybę dar geriau pasirengti sezono atidarymo premjerai lapkričio 10 d.

Dėl bilietų perkėlimo iš LNOBT Didžiosios salės į Valdovų rūmų Didžiąją renesansinę menę prašome susisiekti el. paštu info@opera.lt, laiške prisegti bilietą arba nurodyti jo brūkšninį kodą. Gavę Jūsų sutikimą su keitimu, sugeneruosime ir el. paštu atsiųsime naujus bilietus.

Atsiprašome dėl galimų nepatogumų, lauksime Jūsų Valdovų rūmuose!

Naujienlaiškio prenumerata

Loading