success Galima peržiūrėti krepšelį
Pradžia
en
{{cart.item_count}}

Tuščias krepšelis

Krepšelis

Atvira repeticija

Atviros repeticijos: L. Bernstein „Kandidas“

LNOBT Didžioji salė
Atviros repeticijos: L. Bernstein „Kandidas“

Nekantraujate pirmieji sužinoti, kaip LNOBT scenoje atrodys Leonardo Bernsteino operetės „Kandidas“ premjera? Turite išskirtinę galimybę užsiregistruoti teatro svetainėje arba Facebook paskyroje ir stebėti atviras premjeros scenines repeticijas!

Repeticijos, kuriose „Kandido“ statytojai atvers duris paties didžiausiems smalsuoliams, rengiamos šį šeštadienį, rugsėjo 7 d., 10 ir 18.30 val. bei kitą antradienį, rugsėjo 10 d., 18.30 val.

Išankstinė registracija būtina: į kiekvieną iš repeticijų bus įleidžiama ne daugiau kaip 50 žiūrovų. Jei suskubsite užsiregistruoti, iš antrojo LNOBT balkono galėsite stebėti pirmąjį „Kandido“ veiksmą ir patys įsitikinti, kiek visos teatro trupės bei statytojų pastangų ir kruopštumo reikalauja intriguojanti LNOBT 100-ojo sezono atidarymo premjera.

Leonardo Bernsteino operetė „Kandidas“ sukurta pagal prancūzų XVIII a. filosofo Voltaire‘o apysaką „Kandidas, arba Optimizmas“ (1795), kuri dėl politinės satyros, religinio piktžodžiavimo ir socialinės kritikos buvo nedelsiant oficialiai uždrausta ir, kaip visada būna panašiais atvejais, sulaukė didelio amžininkų susidomėjimo.

L. Bernsteino operetės „Kandidas“ pasaulinė premjera Niujorko Broadway teatre pasirodė pusantro amžiaus vėliau – 1956 m. Šis kūrinys iš pradžių taipogi nebuvo sutiktas triumfališkai, visgi ilgainiui žiūrovai jį pamilo. Pats kompozitorius vadino „Kandidą“ operete, norėdamas pabrėžti jo sąsajas su europine tradicija: „Tai amerikiečių Valentino dovana Europai“, – teigė L. Bernsteinas. Tačiau jo muzikoje lengvai atpažįstami ir amerikietiškojo miuziklo bruožai.

„Kandido“ premjera LNOBT – jau rugsėjo 13, 14, 15 ir 17 dienomis. Pastatymo autoriai – režisierius Vincent‘as Boussard‘as, muzikos vadovas Sesto Quatrini, scenografas Vincent‘as Lemaire, kostiumų dailininkas Christianas Lacroix, šviesų dailininkas Nicolas Gilli, choreografas Helge Letonja. Kandido partiją dainuos Enrico Casari (Italija) ir Tomas Pavilionis, Kunigundos – Gunta Gelgotė ir Margarita Levchuk (Baltarusija).

Naujienlaiškio prenumerata

Loading