success Galima peržiūrėti krepšelį
Pradžia
en
{{cart.item_count}}

Tuščias krepšelis

Krepšelis

Opera

MANON

LNOBT Didžioji salė
5 veiksmų opera prancūzų kalba. Trukmė 3.50 val.
MANON

Kūrėjai

Kompozitorius
Jules Massenet
Muzikos vadovas ir dirigentas
Cyril Diederich
Dirigentas
Julius Geniušas
Režisierius ir kostiumų dailininkas
Vincent Boussard
Scenografas
Vincent Lemaire
Šviesų dailininkas
Levas Kleinas
Choro meno vadovas
Česlovas Radžiūnas

Publikos numylėtinė J. Massenet opera Manon kartu su Gounod Faustu ir Bizet Karmen yra viena žinomiausių prancūzų operų teatrų repertuare. LNOBT Manon premjera įvyko 2015 m. rugsėjo 18 d. Spektaklis iš karto patraukė visų dėmesį, sulaukė itin palankių publikos ir kritikų įvertinimų. Kviečiant statytojus šiam spektakliui, svarbiausias kriterijus buvo artimumas prancūzų operos tradicijai, tad scenoje iš tiesų šurmuliuoja Paryžiaus gatvės, sklinda La Belle Époque žavesys.

Kuo ši opera tebežavi, prabėgus net 130 metų nuo jos premjeros 1884 m. sausio 19 d. Opéra Comique teatre Paryžiuje? Jau pats Manon siužetas aprėpia gausybę istorinių, psichologinių, socialinių prasmių, sėkmingai pasiekiančių ir šių dienų žmogaus sąmonę, ir kiekvieno asmeninius jausmus. Vis dėlto centrinė operoje – moters asmenybės drama, jos prieštaringų išgyvenimų, atrodytų, nesikeičiančių šimtmečiais, „partitūra”. Talentingas melodijos kūrėjas ir lyrikas Massenet buvo ir įžvalgus psichologas, gebantis perteikti jausmus, subtiliai piešti herojų, ypač moterų, portretus. Jautriai niuansuota ir nuoširdaus intymumo kupina jo muzika iki šiol verčia publiką jaudintis ir išgyventi dėl veikėjų likimo.

Massenet be ypatingos instrumentų gausos kuria efektingą skambesį. Jis gebėjo prancūziškam tekstui pritaikyti lanksčias melodijas, jo muzika palanki solistų balsams. Žavi švelni, rami, rafinuota ir subtili, žmogiškų jausmų kupina jo muzika, jo išskirtinis orkestrinis virtuoziškumas, kuriame dera žaižaruojantis žvalumas ir skaidrumas, jo neklystamas teatrinis instinktas. Visos jo operos iki šiol žavi kaip gražiausi ir inteligentiškiausi vieno kultūriškai turtingiausių istorijos laikotarpių, La Belle Époque, pavyzdžiai. Manon, populiariausia iš jų, sulaukė milžiniško pasisekimo – didžiuosiuose Europos ir Amerikos operos teatruose viena operos premjera sekė paskui kitą. 1885 m. ji buvo pastatyta Liverpulyje ir Niujorke, 1891 m. – Londono Royal Opera House, 1895 m. – Metropolitan Opera (čia parodyta per 300 įvairių jos pastatymų spektaklių!), 1924 m. – San Francisko operos teatre. Iki mūsų dienų Manon spektakliai skaičiuojami tūkstančiais. Vien Opéra Comique dar 1919 m. parodė 1000-ąjį, o 1952 m. – 2000-ąjį spektaklį. Lietuvoje Manon 1939 m. pastatyta Kaune, 1964 m. – Vilniuje. Operabase duomenimis, 2012–2013 m. Massenet buvo dvidešimtas pagal populiarumą pasaulyje operos kompozitorius ir ketvirtas iš kūrėjų prancūzų – po G. Bizet, J. Offenbacho ir Ch. Gounod.

Premjera 2015 m. rugsėjo 18 d.

Naujienlaiškio prenumerata

Loading