success Galima peržiūrėti krepšelį
Pradžia
en
{{cart.item_count}}

Tuščias krepšelis

Krepšelis

Operetė

KANDIDAS

LNOBT Didžioji salė
2 veiksmų operetė. Trukmė: 2.50 val.
KANDIDAS

Kūrėjai

KOMPOZITORIUS
Leonard Bernstein
Dirigentas
Ričardas Šumila
Dirigentas ir vokalo pedagogas
Lochlan Brown
MUZIKOS VADOVAS IR DIRIGENTAS
Sesto Quatrini
REŽISIERIUS
Vincent Boussard
SCENOGRAFAS
Vincent Lemaire
KOSTIUMŲ DAILININKAS
Christian Lacroix
KOSTIUMŲ DAILININKO ASISTENTAS
Robert Schwaighofer
ŠVIESŲ DAILININKAS
Nicolas Gilli
VAIZDO PROJEKCIJŲ DAILININKĖ
Isabel Robson
CHOREOGRAFAS
Helge Letonja
CHORO MENO VADOVAS
Česlovas Radžiūnas

Koncertinės Kandido versijos pastatymas

1759 m. Prancūzijoje pasirodė vieno žymiausių XVIII a. mąstytojų, satyriko ir filosofo Voltaire’o apsakymas Kandidas, arba Optimizmas. Slapta išspausdintas, dėl savo politinės satyros, religinio piktžodžiavimo ir socialinės kritikos jis tuoj pat buvo uždraustas. Tačiau ši juokingai liūdna, kupina ironijos filosofinė apysaka tik populiarėjo. O 1956 m. tapo Leonardo Bernsteino (1918–1990), pasak The New York Times, „vieno genialiausių, talentingiausių ir labiausiai vertinamų muzikų per visą Amerikos istoriją“, operetės Kandidas pagrindu. Premjera įvyko Niujorko Broadway teatre, spektaklis, neprarandantis nei satyriškai perteikto temos aktualumo, nei muzikos žavesio, statomas daugelyje pasaulio teatrų. 2012 m. ši operetė pirmą kartą skambėjo Lietuvoje, LNOBT.

Dabartinį pastatymą parengė publikai iš elegantiškų Manon ir Kapulečiai ir Montekiai pastatymų pažįstamas prancūzų režisierius Vincent’as Boussard’as su ta pačia kūrėjų komanda bei muzikos vadovas Sesto Quatrini.

Premjera 2019 m. rugsėjo 13 d.

Teisę atlikti kūrinį suteikia Boosey & Hawkes Music Publishers Limited 
Leonardo Bernsteino muzika, Hugh’o Wheelerio knyga pagal Voltaire’ą, tekstų autorius Richardas Wilburas, papildomų tekstų autoriai Stephenas Sondheimas, Johnas La Touche, Lillian Hellman, Dorothy Parker ir Leonardas Bernsteinas. Leonardo Bernsteino ir Hershy’o Kay’aus orkestruotė; jungiamieji epizodai ir papildoma orkestruotė Johno Mauceri’o, koncertinės versijos naratoriaus teksto autoriai Leonardas Bernsteinas ir Johnas Wellsas, pritaikius Voltaire’o satyrą ir Hugh’o Wheelerio knygą; redakcija ir papildymai Eriko Haagenseno

Naujienlaiškio prenumerata

Loading