success Galima peržiūrėti krepšelį
Pradžia
en
{{cart.item_count}}

Tuščias krepšelis

Krepšelis

Baletas

Juoda ir Balta

LNOBT Didžioji salė
2 veiksmų baletas. Trukmė 2 val.
Juoda ir Balta

Kūrėjai

Kompozitorius
Piotr Čaikovskij
Projekcijos
Michael Auer
Choreografas ir režisierius
Mário Radačovský
Scenografas
Marek Hollý
Kostiumų dailininkė
Patricia Barker

Nacionalinis Brno teatras

Juoda ir balta iš esmės yra šiuolaikinė, adaptuota Gulbių ežero versija, siūlanti jaunajai kartai kitą požiūrio tašką į bene svarbiausią ir žinomiausią klasikinio baleto veikalą Gulbių ežeras. Šis spektaklis, kuris susilaukė sensacingos šlovės JAV, atstovauja mūsų dienų pasauliui – jis siūlo naują perspektyvą, kuri prieštarauja visoms įmanomoms tradicijoms ir vizualine prasme visiškai perkuria Gulbių ežerą.

Choreografas Mário Radačovský susikoncentruoja į Princo asmenį. Juoda ir balta – tai istorija, kurią įkvėpė tiek Gulbių ežeras, tiek choreografo asmeninė patirtis. Šiame spektaklyje Princas išgyvena sudėtingą gyvenimo situaciją, besigydydamas vėžį. Kartais užtenka tik vienos sekundės, ir visas gyvenimas apsiverčia aukštyn kojomis. Princas ieško savęs trapiame, kone tobulame gulbės atvaizde. Visai kaip klasikinėje versijoje, jis priverstas rinktis – juoda ar balta? Šio spektaklio kūrėjai įsitikinę, kad klasikinio veikalo atpasakojimas moderniame kontekste nėra nepagarbus, – atvirkščiai, jis labai paveikus, o kūrinio vertė išlieka nepaliesta. Keičiasi tik interpretacija, nes kiekvienas naujas laikotarpis reikalauja naujos perspektyvos.

Spektaklį Vilniuje pristatantis Nacionalinis Brno teatras yra didžiausias lyderiaujantis Vidurio Europos teatras. Turtinga ir įkvepianti jo istorija, pasaulinio lygio operos, baleto ir dramos spektakliai yra aukštos prabos, spalvingo šiuolaikinio teatro pagrindas. Nacionalinis Brno teatras taip pat sėkmingai prodiusuoja tris skirtingus tarptautinius festivalius ir siūlo didžiulį potencialą tarptautiniam bendradarbiavimui.


 

Spektaklį pristatoNaujienlaiškio prenumerata

Loading