success Galima peržiūrėti krepšelį
Pradžia
en
{{cart.item_count}}

Tuščias krepšelis

Krepšelis

Baletas

EGLĖ ŽALČIŲ KARALIENĖ

LNOBT Didžioji salė
2 veiksmų baletas. Trukmė 2 val.
EGLĖ ŽALČIŲ KARALIENĖ

Kūrėjai

KOMPOZITORIUS
Eduardas Balsys
CHOREOGRAFAS
George Williamson
MUZIKOS VADOVAS IR DIRIGENTAS
David Geringas
DIRIGENTAS
Martynas Staškus
SCENOGRAFIJOS IR KOSTIUMŲ DAILININKĖ
Louie Whitemore
ŠVIESŲ DAILININKAS
Howard Hudson

„Pasaka "Eglė žalčių karalienė" žavėjausi seniai ir apie ją pradėjau svajoti dar studijų metais. Baletui ypač svarbus simfoninis mąstymas. Tik sukaupęs nemažą patyrimą, išdrįsau imtis baleto“, – kalbėjo kompozitorius Eduardas Balsys, parašęs vieną ryškiausių lietuviškų šio žanro kūrinių. Baletas tris kartus (1960, 1976 ir 1995 m.) statytas scenoje, 1965 m. parodyta ekranizuota jo versija (baletmeisteris Vytautas Grivickas). Už "Eglę žalčių karalienę" E. Balsys apdovanotas Lietuvos valstybine premija.

"Eglę žalčių karalienę" pastatė kūrybinė grupė iš Didžiosios Britanijos. Choreografui George’ui Williamsonui svarbiausiu tikslu buvo papasakoti beveik mitinę Eglės istoriją rišliai, suprantamai: „Atsispyriau nuo sukrečiančios baleto atomazgos, kai Eglė save ir savo vaikus paverčia medžiais.“ Choreografui buvo svarbu parodyti Eglės virsmą – iš naivios mergaitės baleto pradžioje į lemtingus sprendimus priimančią moterį veikalo finale: „Noriu, kad spektaklis būtų artimas kiekvienam – ne tik suaugusiesiems, kurie galbūt mėgautųsi abstraktesne scenine kalba, bet ir vaikams, paaugliams.“

Premjera 2015 m. lapkričio 20 d.


Nuo šiol žiūrovai, atvykę į teatrą ankstėliau, turės galimybę dalyvauti „Pokalbiuose prieš uvertiūrą“: aptarti scenoje laukiantį vaidinimą su muzikologais, operos kritikais, atlikėjais arba autoriais. „Pokalbiai prieš uvertiūrą“ numatomi  gruodžio 6 d. prieš baletą „Eglė žalčių karalienė“. Susitikimo Marmurinėje fojė pradžia – 17.30 val.

Naujienlaiškio prenumerata

Loading