success Galima peržiūrėti krepšelį
Pradžia
en
{{cart.item_count}}

Tuščias krepšelis

Krepšelis

Opera

ANDROMEDA | AI OPERA

Valdovų rūmai
Koncertinis teatralizuotas operos atlikimas. Trukmė 2.15 val.
ANDROMEDA | AI OPERA

Kūrėjai

Kompozitoriai, pasitelkę dirbtinį intelektą (DI modelis Martin Malandro)
Mantautas Krukauskas, Māris Kupčs
Libreto autorius
Virgilio Puccitelli
Režisierius
Žilvinas Vingelis
Kostiumų dailininkė
Viktorija Ramanauskaitė
Vaizdo projekcijų dailininkas
Rimas Sakalauskas
Šviesų dailininkas
Simas Sirutavičius

„Andromeda“ – tai viena iš trijų Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Vladislovo Vazos (1632–1648) Vilniaus Žemutinėje pilyje XVII a. rodytų operų (kitos dvi – „Elenos pagrobimas“ ir „Apviltoji Kirkė“). Šių operų libretų autorius – Virgilio Puccitelli (1599–1654), su kuriuo valdovas susipažino keliaudamas po Italiją. Operos libretas išliko iki šių dienų, muzika, deja, ne. Manoma, kad ją sukūrė Vladislovo Vazos kapelos vadovas, italų kompozitorius, kapelmeisteris ir muzikos teoretikas Marco Scacchi (apie 1602 – apie 1662), kuriam priskiriama pirmųjų Lietuvoje atliktų operų autorystė.

Norėdama susigrąžinti prarastą istoriją, tarptautinė kūrėjų komanda pasitelkia dirbtinio intelekto įrankį (DI modelis Martin Malandro) ir pagal išlikusią Marco Scacchi bei jo amžininkų kūrybą siekia atkurti operą, skambėjusią 1644 m. kovo 6 d. Vilniaus Žemutinėje pilyje. Dirbtinio intelekto įrankiu muziką atkūrė lietuvių kompozitorius Mantautas Krukauskas, redagavo – Latvijos senosios muzikos tyrinėtojas ir kompozitorius Māris Kupčs. Koncertinio atlikimo režisierius – „Kosmos Theatre“ įkūrėjas Žilvinas Vingelis, tyrinėjantis šiuolaikinių technologijų ir scenos menų ryšius. Vaizdo projekcijas, taip pat pasitelkęs dirbtinio intelekto įrankį, pagal ankstyvojo Baroko paveikslus kuria Rimas Sakalauskas. Originalius stilizuotus kostiumus operai sukūrė kostiumų dailininkė Viktorija Ramanauskaitė. Šviesų dailininkas – Simas Sirutavičius.

Solistai:
Monta Martinsone – Andromeda
Rūta Vosyliūtė (Vox) – Persėjas
Justina Kaminskaitė – Žindyvė
Nora Petročenko – Kasiopėja
Rūdis Cebulis – Amūras
Ignas Ščesnulevičius – Akastas, Filandras
Ignas Garla – Finėjas
Jonas Sakalauskas – Kefėjas
Krišs Pozemkovskis – Orestas, Orontas

Orkestras „Cappella Concertante Vilnense“
Muzikos vadovas Māris Kupčs

Projektas yra Vilniaus 700 metų jubiliejaus programos dalis. Šventės iniciatorius – Vilniaus miesto savivaldybė, programos kuratorius – Vilniaus turizmo ir verslo plėtros agentūra „Go Vilnius“. Programos įgyvendinimą finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija. Daugiau apie jubiliejui skirtą programą skaitykite www.700vilnius.lt. Projektą iš dalies finansuoja „Nordplus“ programa.

Rengėjai – Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras, Valdovų rūmų muziejus ir Lietuvos muzikos ir teatro akademija.

Naujienlaiškio prenumerata

Loading