Pradžia
en

Žurnale „Bravissimo“ – apie „Romeo ir Džuljetą“ ir Kristīnę Opolais

Jau pasirodė naujas, rudeninis, žurnalo apie operą ir baletą „Bravissimo“ numeris. Kas įdomesnio skaitytojams?

Šiais metais kultūros pasaulis mini Shakespeare’o 400-ąsias metines. Ta proga Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras rengia naują Sergejaus Prokofjevo baleto „Romeo ir Džuljeta“ pagal anglų dramaturgo siužetą pastatymą – choreografiją kuria LNOBT baleto meno vadovas Krzysztofas Pastoras. Apie tai, kokio spektaklio verta tikėtis, o ir šiek tiek baleto sukūrimo istorijos pasakoja Beata Baublinskienė straipsnyje „Ir vėl apie „Romeo ir Džuljetą“.
Helmutas Šabasevičius publikacijoje „Williamo Shakespeare’o kūryba ir baletas“ apžvelgia baletų, sukurtų pagal anglų dramaturgo siužetus, istoriją.
Baleto temai žurnale atstovauja ir vasarą įvykusio penktojo „Kūrybinio impulso“ projekto koncerto nuotraukų galerija.
Opera šį kartą prabyla latvių primadonos Kristīnes Opolais lūpomis. Spalio 7-ąją ji pirmą kartą dainuos Vilniuje, LNOBT. Ta proga žurnale spausdinamas išsamus pokalbis su dainininke, amerikietiškojo „Opera News“ vadinama pagrindiniu šių dienų Puccini sopranu. Iš tiesų Niujorko „Metropolitan Opera“ jau tampa pagrindine Opolais scena, tačiau lygiai taip pat rimtai solistė rengiasi ir savo pasirodymui Vilniuje. Pokalbyje „Atiduodu viską ir net daugiau“ Kristīne Opolais pasakoja apie savo kūrybinį kelią – nuo provincialaus Rėzeknės miestelio iki pagrindinių operos scenų.
Rubrika „Pasaulio teatrai“ šį kartą žvalgosi labai toli. Straipsnyje „Amžinojo įšalo ir deimantų šalies teatras“ Janina Stankevičienė rašo apie tolimojo Jakutsko operos ir baleto teatrą, iki kurio, vienok, nukanka ir lietuvių atlikėjai.
Kauno valstybinis muzikinis teatras savo naujienas pasakoja straipsnyje „Naują sezoną pasitinkame atsinaujinusioje žiūrovų salėje“: Lina Stankevičiūtė kalbina teatro vadovą Benjaminą Želvį ir vadovo pavaduotoją Rimantą Lekavičių.
Žurnalas „Bravissimo“ taip pat rašo apie Karališkąjį filharmonijos orkestrą, LNOBT „Naujojo sezono staigmenas – naujus amplua“, prisimena įspūdingą Vilniaus festivalio atidarymo koncertą su operos žvaigžde Angela Gheorghiu.
Vasarą anapilin iškeliavo Lietuvos operos solistė Irena Ylienė (1923–2016). Jai skirtame straipsnyje prisimenami svarbiausi Irenos Ylienės kūrybinio kelio momentai.
„Bravissimo“ puslapiuose taip pat rasite Nacionalinės filharmonijos, LNOBT artimiausių mėnesių repertuarą. Žurnalo „Coda“ – ne tik teatrinis kryžiažodis, bet ir komiksas „Kaip elgtis teatre?“.

2016 09 28

Viršelyje: Kristīne Opolais, nuotraukos autorė – Elena Nezenceva.

Naujienlaiškio prenumerata

Loading