Pradžia
en

XI tarptautinė operos konferencija – apie tradicijų sandūras ir Šekspyrą

Spalio 28 d. Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre rengiama 11-oji tarptautinė operos konferencija, šį kartą skirta temai „Šiuolaikinis operos teatras: tradicijų sandūroje“. Kadangi 2016-ieji paskelbti Shakespeare’o metais, o LNOBT rengia baleto „Romeo ir Džuljeta“ premjerą, operos konferencijoje bus kalbama ir apie baletą. Renginio leitmotyvas – Shakespeare’o kūryba muzikiniame teatre. Konferencijos metu vyks jaunųjų kritikų recenzijų konkursas.

Operos teatras – plati sąvoka, vien jau todėl, kad aprėpia ir baletą. Šiuolaikinis operos teatras – dar talpesnis reiškinys, nes šių dienų muzikinėje teatro scenoje nuolat vyksta įvairių tradicijų sąveikos ir sandūros. Antai LNOBT repertuarą sudaro operos ir baletai, atstovaujantys įvairių kraštų ir epochų tradicijoms bei mokykloms. Tradicijų sąveika išryškėja ir veikalus statant bei atliekant: teatro scenoje gyvuoja tiek modernūs pastatymai (pvz., operos „Don Karlas“, „Fidelijus“, baletai „Romeo ir Džuljeta“, „Karmen“, „Bolero+“ ir kt.), tiek tradiciškesnės arba net klasikinės sceninės interpretacijos („Bohema“, „Meilės eliksyras“, baletai „Žizel“, „Gulbių ežeras“, „Spragtukas“ ir kt.). Skirtingos tradicijos veikia ir kūrinio suvokimą: žiūrovai ir kritikai nėra vienalytis fenomenas, skirtingų kartų atstovai būna išugdyti skirtingų tradicijų.

Tradicijų sąveiką atspindi ir naujausias LNOBT pastatymas – baletas „Romeo ir Džuljeta“ (premjera – spalio 28 d.), kurio choreografas Krzysztofas Pastoras veiksmą perkelia į mūsų dienas. Tad LNOBT rengiama 11-oji tarptautinė operos konferencija skirta ir baletui. O kadangi 2016-ieji yra Shakespeare’o metai, ypatingas dėmesys skiriamas anglų dramaturgo kūrybos atspindžiams muzikiniame teatre. 

Konferencijos metu taip pat skelbiamas jaunųjų kritikų recenzijų konkursas. Pradedantieji kritikai kviečiami parašyti „Romeo ir Džuljetos“ recenziją. Tekstai bus publikuojami tinklalapyje www.opera.lt („Dienoraščių“ skiltyje). Išrinktos geriausios trys recenzijos bus publikuojamos žurnale „Bravissimo“.
Registracija į konferenciją ir recenzijų konkursą vyks iki spalio 26 d. adresu zurnalas@opera.lt. Telefonas pasiteirauti: (8 5) 2610493.


PROGRAMA

2016 spalio 28 d., Vilnius
LNOBT Raudonoji fojė

9:30–10:00 Registracija

10:00–12:00 Tradicijų sandūroje

10:00–10:15 Rūta Stanevičiūtė. Opera naujųjų medijų amžiuje: LNOBT operos seminarai – šių dienų operos teatro atspindys
10:15–10:45 Laima Vilimienė. Dramma o musica? Keli operos publikos plėtros aspektai
10:45–11:15 Leonarda Kestere. Shakespeare’as Latvijoje: apie operos ir dramos teatro publikos formavimą / Shakespeare in Latvia: building opera and theatre audiences
11:15–12:00 Mikus Čeže. Laisvė versus Sergejaus Prokofjevo „Romeo ir Džuljetos“ interpretacijos laisvės ribos

12:00–12:30 Kavos pertraukėlė

12:30–14:00 Shakespeare‘as Lietuvos muzikinėje scenoje

12:30–13:00 Vida Bakutytė. Shakespeare‘as Vilniaus scenose XIX a.– XX a. pr.
13:00–13:30 Audronė Žiūraitytė. Shakespear’o „vertimai“ balete (libretas-muzika-choreografija)
13:30–14:00 Helmutas Šabasevičius. „Romeo ir Džuljeta“: lietuviškos baleto ir šokio versijos

14:00–14:30 Baigiamoji diskusija


11-ąją tarptautinę operos konferenciją iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba. 

Naujienlaiškio prenumerata

Loading