Pradžia
en

Vokalo grynuolė iš Baltarusijos įkūnys LNOBT Karmen

Rugsėjo 21 d. Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro žiūrovų laukia ypatingas spektaklis. Georges’o Bizet operoje „Karmen“ pagrindinius vaidmenis atliks balsingieji svečiai iš užsienio: Karmen įkūnys fantastiško balso jaunosios kartos baltarusių primadona Oksana Volkova, Chosė – Lietuvos publiką jau ne kartą sužavėjęs tenoras iš JAV Adamas Diegelis, o Toreadorą – Latvijos operos pažiba, baritonas Janis Apeinis.

Mikaelą dainuos į LNOBT sceną vėl dažnesniems pasirodymams sugrįžtanti Sandra Janušaitė.

Kylanti operos pasaulio žvaigždė Oksana Volkova vos prieš metus, 2015-ųjų gruodį, debiutavo Londono Karališkosios operos scenoje didelio dėmesio sulaukusiame „Eugenijaus Onegino“ pastatyme, kurį dirigavo maestro Semyonas Bychkovas, o režisavo Karališkosios operos meno vadovas Kasperas Holtenas.

Tai dar vienas laiptelis 2010 m. prasidėjusioje solistės tarptautinėje karjeroje. Minske gimusi ir augusi O. Volkova, nuo 2002 m. dainuojanti Baltarusijos nacionaliniame akademiniame didžiajame operos ir baleto teatre, 2010 m. debiutavo Maskvos didžiajame teatre kaip kviestinė solistė. Čia ji sudainavo ne vieną pagrindinį mecosoprano vaidmenį – Karmen, Liubašą (Nikolajaus Rimskio-Korsakovo „Caro sužadėtinė“), Olgą (Piotro Čaikovskio „Eugenijus Oneginas“), Feneną (Giuseppe’s Verdi „Nabukas“) ir kt.

2011 m. ji pasirodė Latvijos nacionaliniame operos ir baleto teatre – šioje scenoje net keletą metų dainuotas temperamentingosios solistės vaidmuo buvo Karmen. Tarptautinė karjera toliau tęsėsi sėkmingai bendradarbiaujant su Milano „La Scala“, Niujorko „Metropolitan Opera“, Bavarijos valstybine opera Miunchene, Buenos Airių „Teatro Colón“, Neapolio „Teatro di San Carlo“, Nacionaliniu scenos menų centru Pekine, Palermo „Teatro Massimo“, Hamburgo valstybine opera ir kitais teatrais.

Po pasirodymo Vilniuje spalį O. Volkova vyks į Maskvą dainuoti Lauros Aleksandro Dargomyžskio operoje „Akmeninis svečias“, o kitų metų pradžioje Niujorko „Metropolitan Opera“ scenoje įkūnys Madaleną Verdi „Rigolete“.

Ryškiausius O. Volkovos darbus lydėjo aukščiausi kritikų ir publikos įvertinimai. Jos repertuare be minėtų vaidmenų puikuojasi Santuca (Pietro Mascagni „Kaimo garbė“) ir Dalila (Camille’io Saint-Saënso „Samsonas ir Dalila“). Solistės atlikimas pasižymi išgryninta vokaline technika, draminiu spalvingumu ir aukščiausio lygio vaidyba.

Rugsėjo 21 d. operoje „Karmen“ taip pat dainuos solistai Arūnas Malikėnas, Rafailas Karpis, Aistė Pilibavičiūtė, Julija Stupnianek, Egidijus Dauskurdis ir Šarūnas Šapalas. Diriguos Robertas Šervenikas.


 

2016 09 19

Naujienlaiškio prenumerata

Loading