success Galima peržiūrėti krepšelį
Pradžia
en
{{cart.item_count}}

Tuščias krepšelis

Krepšelis

Vilnius – Karališkojo filharmonijos orkestro baltiškojo turo miestas

Karališkasis filharmonijos orkestras, rugsėjo 28 d. koncertuosiantis Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, į Vilnių atvyks ne iš savo gimtojo Londono, bet iš mūsų kaimyninės Estijos.

Garsusis kolektyvas rugsėjo 19 d. Londono Karališkojoje Alberto salėje šventiškai pradėjo savo 70-ąjį sezoną, tačiau nepraėjus nė savaitei jau leidosi į Baltijos turą. Rugsėjo 26-ąją Charles’io Dutoit diriguojamas Karališkasis filharmonijos orkestras jau koncertavo Suomijoje, Tamperės salėje – tai dižiausias koncertų ir kongresų centras Šiaurės šalyse. Šį vakarą (rugsėjo 27-ąją) orkestras rengia pasirodymą pagrindinėje Talino koncertų salėjė „Estonia“, o rugsėjo 28-ąją Karališkasis orkestras laukiamas Vilniuje – LNOBT scenoje. Čia jis pratęs Nacionalinio operos ir baleto teatro jau penketą metų pildomą geriausių pasaulio orkestrų koncertų seriją.

Įdomu, kad į Vilnių atvykstančio Karališkojo filharmonijos orkestro sudėtyje yra dvi lietuvės. Galima tik pasidžiaugti jaunosios kartos Lietuvos instrumentalisčių sėkme, ypač žinant, kad iš pradžių šiame orkestre galėjo griežti vien vyrai. Tokia buvo orkestro įkūrėjo ir dirigento Thomaso Beechamo nuostata, ją sulaužė tik po 20 metų, septintajame dešimtmetyje, serą Beechamą pakeitęs dirigentas Rudolfas Kempe. Pasak jo, orkestras be moterų atsiduoda kariuomene. Vis dėlto, kad ir kaip per 70 metų pasaulyje būtų pasistūmėjęs lyčių lygybės klausimas, Karališkojo filharmonijos orkestro (kaip, beje, daugelio pasaulio orkestrų) pirmasis smuikas yra vyras, Duncanas Riddellis.

Pasak dabartinio Karališkojo filharmonijos orkestro vyriausiojo dirigento Charles’io Dutoit, viena svarbiausių šių dienų orkestro savybių yra lankstumas – gebėjimas aukštu lygiu atlikti įvairią muziką, tiek Mozartą (koncerte Vilniuje orkestras grieš Mozarto Simfoniją Nr. 39), tiek džiazo standartus ar muziką filmams. Ateity ši savybė taps dar svarbesnė.

Karališkasis filharmonijos orkestras per 70 gyvavimo metų sukaupė išties nemažą tiek klasikos, tiek atliekamos populiariosios muzikos repertuarą. Vilniaus publika išgirs tą pačią programą, kurią orkestras parengė Talinui bei Tamperei: Felixo Mendelssohno uvertiūrą „Hebridai“, Wolfgango Amadeus Mozarto Simfoniją Nr. 39 Es-dur ir Antoníno Dvořáko Simfoniją Nr. 9 e-moll „Iš Naujojo pasaulio“.

2016 09 27

Naujienlaiškio prenumerata

Loading