Pradžia
en

Videoreportažas: dizainerė Agnė Kuzmickaitė apie G. Verdi operos "Ernanis" kostiumus

2016 m. sausio 27 dieną paskutinį kartą šį sezoną į Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro sceną sugrįžta vienas gražiausių ir elegantiškiausių pastatymų - Giuseppe Verdi ankstyvojo kūrybos laikotarpio perlas "Ernanis".

Temperamentingą G. Verdi muziką ir stiprų, dramaturgiškai įtaigų žymaus prancūzų režisieriaus Jean-Claude Berutti darbą idealiai papildo scenografo Rudy Sabounghi sukurta operos erdvė ir Lietuvos dizainerių elitui priklausančios Agnės Kuzmickaitės kostiumai. Šiame videoreportaže būtent ir kviečiame susipažinti su spektaklio kostiumų kūrimo užkulisiais.

Agnė Kuzmickaitė yra viena iš garsiausių savo šalies jaunosios kartos mados dizainerių. Ji intensyviai dirba tiek mados, tiek ir teatro sferoje – yra sukūrusi kostiumus daugiau nei penkiolikai dramos ir operos pastatymų tiek Lietuvoje tiek ir užsienyje, dirbusi su tokiais garsiais Lietuvos režisieriais kaip Oskaras Koršunovas, Jonas Vaitkus. Mados sferoje Agnės Kuzmickaitės kūryba išsiskiria konceptualumo ir funkcionalumo derme, skirtingų kasdienio gyvenimo temų analizavimu bei kūrybišku požiūriu į įvairius atpažįstamus kasdienybės objektus, jų inkorporavimu į drabužį.

 

Naujienlaiškio prenumerata

Loading