Pradžia
en

Ugninis „Don Karlas“ iš arčiau

Liepsnojantys deglai, sustingusių vienuolių virtinė ant teatro laiptų – šitaip rūsčiai Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras pradės savo 97–ąjį sezoną. Jau šį penktadienį bus rodomas pirmasis 2016–2017 m. sezono spektaklis – Giuseppe’s Verdi opera „Don Karlas“.

Tačiau peržengus teatro slenkstį įspūdis greičiausiai pakis. Teatro fojė apgaubti šiltų šokolado ir kavos kvapų pirmojo naujo sezono spektaklio žiūrovai galės įsiamžinti puikiose nuotraukose – Raudonojoje fojė visų norinčių lauks fotografas prie LNOBT atributika papuoštos sienelės.

Nusiteikusieji ne taip lengvabūdiškai galės apžiūrėti sezono atidarymui teatro fotografo Martyno Aleksos parengtą fotografijų parodą „Don Karlas iš arčiau“.

Günterio Krämerio režisuotą naujausią šios vėlyvosios Giuseppe Verdi operos pastatymą, tapusį vienu ryškiausių praėjusio sezono įvykių Lietuvos muzikinio teatro scenoje, fotografas nuosekliai fiksavo repeticijų metu. Pasak M. Aleksos, darbas su šiuo vokiečių režisieriumi buvo „vienas tų retų atvejų, kai fotografinė gimstančio sceninio kūrinio interpretacija, režisieriaus manymu, ypač taikliai atliepė jo režisūrinę viziją“.

Eksponuojamose nuotraukose atsispindi žiūrovui nematoma spektaklio pusė, iš Friedricho Schillerio dramos peripetijų, Verdi muzikos aistringo dramatizmo, šiuolaikinių politinių realijų ir populiariosios kultūros ženklų interpretacijų gimstantis psichologinis ir sceninis veiksmas. Pagaliau tai ir galimybė iš labai arti, stambiu planu pažvelgti į repetuojančius artistus prieš jiems žengiant į sceną, kur pagrindiniu jų kritiku ir vertintoju tampa publika.

Spektaklyje dainuos premjerinė atlikėjų sudėtis: Viktorija Miškūnaitė, Adamas Diegelis (JAV), Askaras Abdrazakovas (Rusija), Valdis Jansonas (Latvija, Italija), Eglė Šidlauskaitė, Liudas Mikalauskas. Diriguos Pierre’as Vallet (Prancūzija).

Kviečiame!

2016 09 15

Naujienlaiškio prenumerata

Loading