Pradžia
en

Sveikiname Jaunųjų kritikų konkurso nugalėtojus

Sveikiniame jaunuosius kritikus, kurių tekstai nugalėjo XI tarptautinės operos konferencijos „Šiuolaikinis operos teatras: tradicijų sandūroje“ metu skelbtame recenzijų konkurse.

Tai Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studendai – Ingrida Alonderė („Vėl tikiu baletu: Sergejaus Prokofjevo ir Krzysztofo Pastoro „Romeo ir Džuljeta“, I vieta), Skaistė Gorobecaitė („Neapykantos ir meilės ugnimi liepsnojanti ,,Romeo ir Džuljeta“, II vieta) ir Kristupas Antanaitis („Romeo ir Džuljeta“ – Renesansas ir fašistinė Italija. Ar tai suderinama?“, III vieta). Paskatinamąja premija išskirtas Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos abiturientės Lukrecijos Stonkutės tekstas „Meilė gimusi neapykantoje“.

Iš viso recenzijų konkurse išbandė jėgas aštuoni dalyviai. Be minėtų januolių tai – LMTA studentės, būsimos muzikologės Agnė Janušaitė, Gražina Motvydaitė ir Paulina Šilobrit bei Vilniaus dailės akademijoje studijuojanti būsimoji dailėtyrininkė Martyna Jurkevičiūtė.

Konkurso dalyviai žiūrėjo naują baleto „Romeo ir Džuljeta“ pastatymą (premjera – spalio 28 d.) ir per penkias dienas turėjo parašyti ir atsiųsti recenziją.

Tekstus vertino baleto kritikai Audronė Žiūraitytė ir Helmutas Šabasevičius, muzikologės Rūta Stanevičiūtė, Laima Budzinauskienė (LMTA Muzikos istorijos katedros vedėja), Beata Baublinskienė (LNOBT žurnalo „Bravissimo“ redaktorė ir teatro atstovė spaudai) bei Laima Vilimienė (LNOBT generalinio direktoriaus pavaduotoja).

Jaunųjų kritikų recenzijų konkursas surengtas LNOBT bendradarbiaujant su Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Muzikos istorijos katedra. Operos konferenciją iš dalies parėmė Lietuvos kultūros taryba.

Geriausiais pripažinti tekstai bus publikuojami žurnale „Bravissimo“.

2016 11 18

Naujienlaiškio prenumerata

Loading