success Galima peržiūrėti krepšelį
Pradžia
en
{{cart.item_count}}

Tuščias krepšelis

Krepšelis

Sugrįžimas: žiūrovų jau pamiltas Charkivo baletas keliaus po Lietuvą

Sugrįžimas: žiūrovų jau pamiltas Charkivo baletas keliaus po Lietuvą

Sausio 27–vasario 12 dienomis į Lietuvą su pasirodymais sugrįžta Charkivo nacionalinio akademinio operos ir baleto teatro Baleto trupė. Ukrainos artistai Lietuvos miestuose rodys du skirtingus vaidinimus: įspūdingiausias klasikinių ir modernių baletų scenas pristatantį Baleto Gala koncertą bei nuotaikingą spektaklį visai šeimai „Snieguolė ir septyni nykštukai“ garsiosios brolių Grimų pasakos motyvais.

Pernai pavasarį Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro organizuotos pirmosios Charkivo operos ir baleto teatro gastrolės padėjo profesionaliems ukrainiečių dainininkams, šokėjams, muzikantams ir jų šeimoms ištrūkti iš apšaudomo miesto. Lietuvoje jie turėjo galimybę saugiai repetuoti ir rengti savo pasirodymus, kuriuos įvertino ir pamilo lietuvių publika.

Gala koncerte – įspūdingiausios baletų akimirkos

Šįkart į mūsų šalį su pasirodymais sugrįžta tik Charkivo teatro Baleto trupė. Keliaudama po visą Lietuvą, ji rodys du skirtingus vaidinimus: Baleto Gala koncertą bei spektaklį visai šeimai „Snieguolė ir septyni nykštukai“.

Baleto Gala koncertas sausio 27 d. 18 val. rodomas Mažeikių kultūros centre, vasario 2 d. 18 val. – Tauragės kultūros centre, vasario 3 d. 18 val. – Plungės kultūros centre, vasario 4 d. 18 val. – Palangos koncertų salėje, vasario 7 d. 18 val. – Molėtų kultūros centre, vasario 8 d. 18 val. – Šiaulių kultūros centre.

„Don Kichotas“, „Korsaras“, „Graikas Zorba“ – šiuos ir kitus nemirtingus repertuaro šedevrus galėsite išvysti  Baleto Gala koncerte. Žiūrovų akį trauks lyriškos ir nuotaikingos baleto kompozicijos pagal Wolfgango A. Mozarto, Richardo Wagnerio, Fryderyko Chopino, Christopho W. Glucko, Johanno Strausso, Aramo Khachaturiano muziką. Žiūrovai išvys ir choreografinį etiudą pagal daugelyje ukrainietiškų koncertų skambančią Myroslavo Skoryko „Melodiją“.

Pasaka, kuriai vertimo nereikia

Ukrainiečių artistų rodomą baletą visai šeimai „Snieguolė ir septyni nykštukai“ sausio 28 d. 17 val. stebės Joniškio kultūros centro, vasario 1 d. 18.30 val. – Klaipėdos Žvejų rūmų, vasario 5 d. 16 val. – Panevėžio bendruomenių rūmų, vasario 9 d. 18 val. – Alytaus kultūros centro, vasario 10 d. 18 val. – Utenos kultūros centro, vasario 11 d. 17 val. – Šakių kultūros centro, vasario 12 d. 17 val. – Ukmergės kultūros centro žiūrovai.

Geraširdė Snieguolė, piktoji vien savimi besigrožinti pamotė ir miško tankmėje įsikūrę septyni maži keistuoliai – darbštūs ir draugiški, bet kiekvienas skirtingo būdo. Kaip su jais seksis sugyventi pamotės iš namų išvarytai ir nykštukų priglaustai Snieguolei? Ir kaip ją tokioje atokioje trobelėje sugebės atrasti ir nusižiūrėti gražuolis Princas?..

Puikiai brolių Grimų pasakos siužetą perteikiančiai lenkų kompozitoriaus Bogdano Pawlowskio muzikai (spektaklyje skambėsiančiai iš fonogramos), spalvingiems kostiumams ir išraiškingai Ukrainos artistų vaidybai neliks abejingi net patys mažiausi žiūrovai. Juk baletas – tai širdimi suvokiama šokio kalba, kuriai visame pasaulyje nereikia nei žodžių, nei vertimo!

Kiti renginiai

Naujienlaiškio prenumerata

Loading