Pradžia
en

Stiprinami LNOBT ryšiai su Kinija

Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro tarptautinio bendradarbiavimo keliai nusidriekę net per keletą žemynų. Pastaraisiais metais ypač suaktyvėjo ryšiai su Kinijos scenos menų organizacijomis. Birželį buvo pasirašyta reikšminga LNOBT ir Kinijos teatrų tinklo bendradarbiavimo sutartis, o visai neseniai, spalio 11 ir 12 d., LNOBT pirmą kartą prisistatė Šanchajaus menų festivalyje. Spalio 21 ir 22 d. LNOBT vadovas Gintautas Kėvišas teatro veiklą pristatys Pekine.

Šanchajaus menų festivalis rengiamas jau 18 kartą. Jo metu organizuojama mugė, kurioje turi galimybę prisistatyti ne tik Kinijos, bet ir užsienio šalių scenos menų ir koncertinės organizacijos. Pasižvalgyti įdomios meninės produkcijos į mugę suvažiuoja prodiuseriai, teatrų ir festivalių atstovai bei kiti menų industrijos dalyviai iš visos Kinijos.

Pirmą kartą Šanchajaus menų festivalyje dalyvauja LNOBT. Spalio 11 d. čia buvo pristatytas vienaveiksmių baletų triptikas „Bolero+“ (Itziko Galili „Dalykai, kurių niekam nepasakojau“, Martyno Rimeikio „Visur, kur mes nebuvome“ ir Krzysztofo Pastoro „Bolero“). „Bolero+“ į pristatymą mugėje tarptautinės eskpertų komisijos buvo atrinktas greta kitų 11 sceninių projektų, konkurse dalyvavo paraiškos iš viso pasaulio.

„Bolero+“ pristatymas vyko itin koncentruotai: LNOBT renginių organizatorė Giedrė Butrimienė pademonstravo trumpą video medžiagą, pateikė esminę informaciją apie spektaklį bei atsakė į keletą kilusių klausimų. Manoma, kad toks tikslinis pristatymas milijardinės Kinijos menų prodiuseriams yra gana efektyvus.

Šanchajaus menų festivalyje rengiamoje tarptautinėje konferencijoje spalio 12 d. dalyvavo LNOBT generalinis direktorius Gintautas Kėvišas. Jis papasakojo apie tarptautinę Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro veiklą, taip pat kalbėjo apie Vilniaus festivalį, LNOBT vaidmenį kituose Europos festivaliuose, teatro koprodukcijų patirtį.

Toliau LNOBT vadovas vyks į Pekiną, kur spalio 21 ir 22 d. dalyvaus Tarptautinės „Šilko kelio“ teatrų lygos susitikime. Į šios organizacijos veiklą LNOBT įsitraukė birželį, kai buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Kinijos teatrų tinklu „CPAA Theatres“. LNOBT vadovas dalyvaus atidaryme bei skaitys pranešimą apie teatrams keliamus iššūkius ir teikiamas galimybes, prisijungus prie „Šilko kelio“ lygos. G. Kėvišas pakviestas pasisakyti kaip šios organizacijos Centrinės ir Rytų Europos narių atstovas. Mat LNOBT dėl aktyvios tarptautinės veiklos, plėtojamos bendrų pastatymų praktikos, Kinijos partnerių vertinamas kaip vienas iš mūsų regiono lyderių.

Per pastaruosius keletą metų LNOBT Kinijoje surengė keletą didelio masto gastrolių turų. 2012 m. Guangdžou operos teatre buvo rodoma opera „Madam Baterflai“, 2015 m. LNOBT baletas trijuose Kinijos miestuose rodė šešis „Žizel“ ir „Gulbių ežero“ spektaklius. Tikimasi ir toliau tęsti bei dar labiau plėtoti dvišalį bendradarbiavimą.

LNOBT informacija
2016 10 14

Naujienlaiškio prenumerata

Loading