Pradžia
en

Sergejaus Larino jubiliejui – opera „Don Karlas“

Balandžio 16 d. Giuseppe’s Verdi „Don Karlo“ spektaklis Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre skiriamas tenoro Sergejaus Larino (1956–2008) jubiliejui.

S. Larinas buvo vienas ryškiausių Lietuvos operos scenoje dainavusių solistų, padariusių tarptautinę karjerą. Šiemet žymiajam tenorui būtų sukakę 60 metų. Ankstyva mirtis nutraukė solisto skrydį, bet padarė jį amžinai jauną – tokį, koks jis žiūrovų atmintyje įsirėžė 1981–1989 m., kai prižiūrimas Virgilijaus Noreikos (1984 m. baigė jo klasę tuometėje Lietuvos konservatorijoje) Vilniaus operos scenoje pradėjo solisto karjerą: dainavo Lenskį, Rudolfą, Alfredą ir kitas partijas. Arba kai vėliau, praeito amžiaus dešimtajame dešimtmetyje, grįždavo padainuoti jam ypač brangioje scenoje, kuri matė ir jo Don Karlą.

Gimęs Daugpilyje, o prieš atvykdamas mokytis dainavimo į Vilnių gyvenęs Nižnij Novgorode, 1989 m. S. Larinas tapo Bratislavos nacionalinio operos teatro solistu. Netrukus prasidėjo ir jo tarptautinė karjera.

Sergejus Larinas, kurio nuostabus balsas ir aistringa vaidyba žavėjo daugelio pasaulio scenų klausytojus, įkūnijo Radamesą, Samsoną, Kalafą, Don Chosė, Florestaną, Germaną, Hofmaną ir kitus operų aukso fondo tenoro herojus.

2006 m. viešėdamas Lietuvoje solistas kalbėjo: „Mano gyvenime nebuvo nė akimirkos, kad pasakyčiau: ai, man tas teatras, dainavimas nusibodo. Dainavimas man visada buvo pati didžiausia laimė, kokią tik galiu patirti. Muzika valdo mane be galo. Kartais net pačiam keista, iš kur tas mano jautrumas ir, kaip čia pasakius, обожание – muzikos sudievinimas. Tai yra manyje, ir kuo toliau, tuo daugiau. Esu ateistas, netikintis, bet jeigu Jis yra, vadinasi, Jis norėjo, kad tapčiau muziku.“

Balandžio 16 d. spektaklyje „Don Karlas“ dainuos Raminta Vaicekauskaitė, Eglė Šidlauskaitė, Askaras Abdrazakovas (Rusija), Ericas Fennellas (JAV), Valdis Jansonas (Latvija, Italija), Liudas Mikalauskas, Rita Petrauskaitė ir kiti solistai.

Pirmą kartą naują pastatymą diriguos Martynas Staškus.

2016 04 15
B. B. 

Naujienlaiškio prenumerata

Loading