Pradžia
en

Pokalbių ruletę suks Modestas Pitrėnas ir Vasilijus Barchatovas

Pokalbių ruletę suks Modestas Pitrėnas ir Vasilijus Barchatovas

LNOBT tęsia priešpremjerinių pokalbių tradiciją. Pirmadienį, vasario 3 d. 19 val. teatro Raudonojoje fojė kviečiame susitikti su operos „Lošėjas“ režisieriumi Vasilijumi Barchatovu ir muzikos vadovu Modestu Pitrėnu.

„Sergejaus Prokofjevo „Lošėjas“ – vienas iš pirmųjų ryškių literatūrinės-dramatinės operos pavyzdžių. Kompozitorius suko panašiu keliu, kaip Leošas Janačekas operoje „Iš mirusiųjų namų“: jo kūrinyje rašytojo tekstas toks pat svarbus, kaip ir dramos pastatymui. Jei 2012 m. Vilniuje statydamas Piotro Čaikovskio „Eugenijų Oneginą“ pabrėždavau, kad negalima operos painioti su Aleksandro Puškino kūriniu, čia priešingas atvejis: opera atitinka Fiodoro Dostojevskio romaną“, – tvirtina režisierius Vasilijus Barchatovas.

„S. Prokofjevo muzika turi „nerimo amžiaus“ kompozitoriams (Mieczysławui Weinbergui, Leonardui Bernsteinui, Dmitrijui Šostakovičiui) būdingą šleifą. Tai XX a. estetika, kuriai būdinga stipri katastrofos nuojauta. Atrodo, kad geopolitinės tarpkontinentinės plokštės pradėjo stipriai trintis viena į kitą: pasaulyje tiek daug karštų taškų, vienas po kito veržiasi karų ir kivirčų ugnikalniai... S. Prokofjevas tą „pliką amžiaus nervą“ puikiai junta ir genialiai perteikia garsais“, – pasakoja dirigentas Modestas Pitrėnas.

„Lošėjo“ premjeriniai spektakliai, kuriuose pagrindinius vaidmenis atliks Asmik Grigorian, Dmitrijus Golovninas ir Vladimiras Prudnikovas – jau vasario 12, 14 ir 15 dienomis.

Vasario 3 d., pirmadienį, 19 val. kviečiame į susitikimą su „Lošėjo“ režisieriumi Vasilijumi Barchatovu ir premjeros muzikos vadovu Modestu Pitrėnu teatro Raudonojoje fojė. Pokalbį moderuos Julijus Grickevičius. Įėjimas pro teatro paradines duris atviras visiems. Maloniai kviečiame!

Bravissimo

Kiti renginiai

Naujienlaiškio prenumerata

Loading