Pradžia
en

Pabėgęs iš pirmųjų namų, „Faustas“ sprogs su nauja energija

Pabėgęs iš pirmųjų namų, „Faustas“ sprogs su nauja energija

Spalio 15 ir 16 dienomis pirmą kartą LNOBT scenoje išvysite Dalios Ibelhauptaitės režisuotą Charles‘io Gounod operą „Faustas“, vadintą pačiu prabangiausiu „Vilnius City Opera“ pastatymu. Jo atlikėjams buvo pasiūta net 200 kostiumų, nepamirštamą reginį žiūrovams ruošė daugiau kaip 300 žmonių suvienijusi komanda.

Statydama šią operą, režisierė D. Ibelhauptaitė bendradarbiavo su gerai pažįstamais bendrakūrėjais – scenografu Dicku Birdu, kostiumų dailininku Jonu Morrrellu, šviesų dailininku Peteriu Mumfordu, choreografu Johnu Rossu (visi – iš Didžiosios Britanijos), taip pat Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro meno vadovu Gintaru Rinkevičiumi.

  1. Rinkevičiaus diriguojamas LVSO gros ir LNOBT rodomuose spektakliuose. Tačiau, skirtingai nei 2017 m. Kongresų rūmuose skambėjusioje premjeroje, šįkart operoje girdėsime LNOBT chorą, vadovaujamą meno vadovo Česlovo Radžiūno.

Operos solistų ansamblyje taip pat laukiama pasikeitimų. Pirmąkart šiame pastatyme Fausto partiją atliks filipiniečių tenoras Arthuras Espiritu. JAV augęs, ten studijas baigęs ir Santa Fe, Sent Luiso bei Pitsburgo operos teatrų jaunųjų operos solistų programose tobulėjęs dainininkas vėliau grįžo savo gimtinėn ir sukūrė šeimą Filipinų sostinėje Maniloje. Tačiau tai nesutrukdė jam tęsti sėkmingai pasaulyje įsuktos kviestinio operos solisto karjeros. Tenoras A. Espiritu yra kelių tarptautinių operos konkursų laureatas, kuriantis vaidmenis JAV, Australijos, Izraelio, Pietų Korėjos, Honkongo, Airijos, Italijos, Prancūzijos, Austrijos, Vokietijos, Šveicarijos ir, žinoma, Filipinų operos teatruose. 2017-aisiais, kai Vilniuje buvo rodoma „Fausto“ premjera, tėvynainiai A. Espiritu suteikė Filipinų operos ambasadoriaus titulą.

Margaritos partiją pirmąkart atlieka kylanti lietuvių operos žvaigždė – sopranas Kamilė Bontè. Ją LNOBT žiūrovai šįmet įsiminė „Sarsuelos“ spektakliuose. Pernai baigusi magistrantūros studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, šįmet jaunoji dainininkė tapo LNOBT operos stažuotojų programos dalyve. 

Valentino partiją pirmą kartą atlieka jaunasis LNOBT trupės baritonas Steponas Zonys, jau spėjęs sukurti virtinę reikšmingų vaidmenų teatro spektakliuose. 2019 m. solistas buvo pripažintas „Metų operos viltimi“, 2020 m. laimėjo tarptautinio Alessandro Scarlatti dainininkų konkurso Didįjį prizą, o šįmet tapo Kultūros ministerijos teikiamos Jaunojo muzikos atlikėjo premijos laureatu.

Visi kiti „Fausto“ spektaklių solistai – „senbuviai“, su šiuo pastatymu keliaujantys nuo pat 2017 m. premjeros. Mefistofelio partiją atlieka ilgametis Eseno „Aalto“ teatro Vokietijoje bosas-baritonas Almas Švilpa, pastaraisiais metais vis intensyviau dalyvaujantis Lietuvos muzikiniame gyvenime. Zybelio partiją dainuoja Ieva Prudnikovaitė, Martos – Jovita Vaškevičiūtė, Vagnerio – Rokas Šveisteris.

„Opera, kaip ir bet kuris kitas teatro pastatymas, dažniausiai gimsta ne premjeriniuose spektakliuose, o vėliau, kuomet dekoracijos jau būna natūraliai apibraižytos ir apdaužytos, o viskas, kas spektakliui pasirodo nereikalinga, būna pamirštama arba panaikinama. Šiuo požiūriu „Faustas” dabar išgyvena savo paauglystę, o tai – vienas įdomiausių etapų. Pabėgęs iš savo pirmųjų namų, „Faustas” taps dar drąsesniu ir sprogs su nauja energija”, – prognozuoja operos perkėlimui į LNOBT sceną vadovaujanti režisierė-statytoja Giedrė Kriaučionytė-Vosylienė.

Kiti renginiai

Naujienlaiškio prenumerata

Loading