Pradžia
en

Naujasis „Bravissimo“: įžengus į Richardo Wagnerio metus

Neseniai pasirodė naujas teatro žurnalo „Bravissimo“ numeris. Skaitytojai leidinyje ras įvairių temų, jau įvykusių premjerų, koncertų, spektaklių atspindžių ir drauge – artėjančių arba naujausių įvykių pristatymą.

2013–ieji yra garsaus vokiečių operos kompozitoriaus Richardo Wagnerio metai. Pasitikdamas šią iškilią datą Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras rengiasi keliems svarbiems įvykiams – operos „Lohengrinas“ premjerai, kuri įvyks jau netrukus, ir balandį numatytai Richardo Wagnerio (1813–1883) savaitei. Žurnale ta proga publikuojamas išsamus pokalbis su naująjį „Lohengrino“ pastatymą kuriančiu ir Lietuvoje pirmą kartą dirbančiu latvių režisieriumi Andreju Žagaru („Mane įkvėpė Vilnius“) bei Laūros Karnavičiūtės pasakojimas „Kavalierius su gulbe: Richardo Wagnerio operos „Lohengrinas“ paslaptys, burtai ir nuostabos“ apie pačią operą. Richardo Wagnerio savaitės proga Beata Baublinskienė rašo apie „Richardą Wagnerį Lietuvoje“.

2012–uosius LNOBT palydėjo su Johanno Strausso operetės „Šikšnosparnis“ premjera, spektaklyje debiutuojant nemažai jaunimo. Į žurnalo autorių gretas aktyviai įsiliejusi Skaidrė Baranskaja kalbina jaunus solistus Viktoriją Miškūnaitę, Laurą Zigmantaitę, Romualdą Suchocką, Joną Sakalauską ir Tomą Pavilionį apie daugeliui jų pirmą darbo patirtį šiame teatre ir požiūrį į operos meną apskritai („Jaunieji operos solistai priima iššūkius“).
Tradicinis šventinis įvykis prieš Naujuosius teatre – „Operos švyturių“ apdovanojimai. Apie laureatus – Metų operos soliste išrinktą Sandrą Janušaitę ir Metų debiuto premiją pelniusį Merūną Vitulskį – rašo ištikima „Bravissimo“ autorė Živilė Ramoškaitė. Apie Metų baleto solistę glaustą esė „Antrasis kvėpavimas. Apie baleriną Ingą Cibulskytę“ parengė Lietuvos baleto metraštininkas Helmutas Šabasevičius.
Vasarį įvykusį neeilinį Nacionalinio Tulūzos Kapitolijaus orkestro, diriguojamo Tugano Sokhievo, ir pianistės Jelizavetos Leonskajos koncertą apžvelgia recenzija „Prancūzų muzikos šventė Meilės dieną“.

Kauno valstybinio muzikinio teatro naujienas pristato Astos Mikelkevičiūtės straipsnis apie naują šokio spektaklį „Notrdamo legenda“ – nepabostamai kerinti Esmeraldos istorija“.

Pasaulio teatrų skiltyje šį kartą rasite Dainiaus Juozėno straipsnį „Užburtoji fleita“ – Barrie’o Kosky’o pasaka Berlyno „Komische Oper“ teatre“. Istorijos puslapių rubrikoje Justė Kučinskaitė pateikia publikaciją „Gastroliuojantys artistai XIX a. Vilniaus miesto teatre“.
Baleto dienoraščius nuo šiol ėmėsi pildyti Skaidrė Baranskaja, kurios rašinys „Tristanas ir Izolda“. Baleto reveransas Richardo Wagnerio operai“ pelnė pirmąją vietą rudenį skelbtame recenzijų konkurse. Žurnalo puslapiuose rasite ne tik šią konkursinę recenziją, bet ir autorės straipsnį „Šedevro sargyboje. „Bajaderė“.

Taip pat žurnale spausdinamas Lietuvos nacionalinės filharmonijos kovo ir balandžio mėnesio koncertų repertuaras. O galvosūkių mėgėjai, kaip visuomet, ras teatrinį kryžiažodį.

Žurnalo viršelyje – operos solistė Sandra Janušaitė.

2013 03 15

Naujienlaiškio prenumerata

Loading