Pradžia
en

Londono simfoninis orkestras jau trečią kartą koncertuos Vilniuje

Jau tapo įprasta Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre ne tik žiūrėti spektaklius, bet ir keletą kartų per metus klausytis išskirtinių koncertų. LNOBT tęsia garsiausių pasaulio orkestrų koncertų seriją ir gegužės 26 d. pristato Londono simfoninio orkestro (LSO) koncertą. Vakaro solistas – žymus šių dienų smuiko virtuozas Nikolajus Znaideris (Danija, Izraelis), dirigentas – vienas ryškiausių šiandienos batutos meistrų Antonio Pappano (Jugtinė Karalystė, Italija).

Londono simfoninis orkestras koncertuos LNOBT jau trečią kartą. Pirmą sykį LSO lankėsi Lietuvoje 2009 m. atverdamas Vilniaus festivalį, atrąkart – 2014 m. Tokio lygio orkestro sugrįžimas liudija, jog LNOBT tampa išskirtinių koncertų scena ne tik nacionaliniu mastu.

Londono simfoninis orkestras kasmet surengia daugiau kaip 120 koncertų. Įtakingas muzikos žurnalas „Gramophone“ šį kolektyvą apibūdino kaip vieną iš penkių geriausių pasaulio orkestrų. LSO diriguoja žymiausi dirigentai: orkestro muzikos vadovas yra Valerijus Gergijevas (jam diriguojant LSO koncertavo Vilniuje 2009 m.), nuo 2017 m. rugsėjo šį postą perims Simonas Rattle’as. Orkestro pagrindiniai kviestiniai dirigentai yra Michaelas Tilsonas Thomasas ir Danielis Hardingas (pastarasis dirigavo LSO koncertui Vilniuje 2014 m.), orkestro garbės dirigentas yra André Previnas.

LSO didžiuojasi daugelį metų trunkančiu bendradarbiavimu su tokiais garsiais solistais kaip smuikininkai Anne-Sophie Mutter ir Leonidas Kavakosas, pianistės Mitsuko Uchida ir Maria João Pires. Orkestro veikla sulaukia aukščiausių publikos ir kritikų įvertinimų.

LSO yra Barbican centro reziduojantis orkestras – čia kasmet įvyksta apie 70 šio kolektyvo koncertų. Bendri LSO ir Barbican centro projektai, tarp kurių – ir koncertai su žymiu džiazo trimitininku Wyntonu Marsalisu bei visame pasaulyje garsiu brazilų muzikos atlikėju Gilberto Gilu, tampa svarbiausia centro programos dalimi. LSO taip pat bendradarbiauja su Lincolno centru (Niujorkas) ir Pleyel sale (Paryžius), gastroliuoja Tolimuosiuose Rytuose, Šiaurės Amerikoje ir daugelyje didžiųjų Europos miestų.

Aktyviai dalyvaudamas edukaciniuose projektuose, LSO drauge su jaunaisiais Londono muzikantais 2012 m. grojo atidarant Londono olimpines žaidynes, taip pat koncertuose po atviru dangumi Trafalgaro aikštėje ir kitur.
Orkestras išleido daugybę garso įrašų, tarp jų – nemažai „LSO Live“ serijos. LSO atliekama muzika dažnai skamba kino filmuose („Filomena“, „Karališka drąsa“, keturi filmai apie „Harį Poterį“, tarp jų – abi „Mirties relikvijų“ dalys, „Karalienė“, „Purvini žaidimai“, visi šeši „Žvaigždžių karų“ filmai, „Supermenas“ ir kt.).

Dirigentas Antonio Pappano – vienas labiausiai gerbiamų šiandienos dirigentų, puikiai vertinamas tiek dėl simfoninių kūrinių, tiek dėl operų interpretacijų. A. Pappano nuo 2002 m. yra Londono karališkojo operos teatro muzikos vadovas, nuo 2007 m. – Romos „Orchestra dell’Accademia Nazionale di Santa Cecilia“ meno vadovas.

Koncertą papuoš garsaus šių dienų smuiko virtuozo Nikolajaus Znaiderio pasirodymas.

Programoje skambės Ludwigo van Beethoveno Koncertas smuikui ir orkestrui bei Edwardo Elgaro Simfonija Nr. 2.

2016 04 12

Naujienlaiškio prenumerata

Loading