success Galima peržiūrėti krepšelį
Pradžia
en
{{cart.item_count}}

Tuščias krepšelis

Krepšelis

„LNOkalbiuose“ dirigentas Sesto Quatrini pristatys „Rožės kavalierių“

„LNOkalbiuose“ dirigentas Sesto Quatrini pristatys „Rožės kavalierių“

Kol Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre vyksta intensyvios repeticijos, žiūrovams siūlome pasiklausyti intriguojančio pasakojimo apie sezono atidarymo premjerą – Richardo Strausso operą „Rožės kavalierius“. Rugpjūčio 23 d. (pirmadienį) 17.30 val. pirmą kartą Lietuvoje statomą Richardo Strausso operą pristatys LNOBT operos meno vadovas ir premjeros muzikos vadovas Sesto Quatrini.

„Nors „Rožės kavalieriaus“ fabula primena operetę, kūrinys turi visus didžiosios operos bruožus ir tematiškai priklauso operos žanrui. Jo siužetas pasakoja apie meilę, apie laiko bėgimą. Jaunosios kartos italų operos vizionieriaus Damiano Michieletto režisūros dėka atsiduriame anapus laiko. Ši opera itin aktuali, kaip tik didieji klasikai, esantys anapus laiko, gali būti aktualūs. „Rožės kavalierius“ yra ir bus nemirtingas, nes kalba apie žmogaus aistras ir silpnybes, amžinas kaip ir laiko tėkmė. Gilioji operos prasmė – suprasti gyvenimą ne kaip mėnesių, valandų, minučių, sekundžių bėgimą, o kaip vieną ilgą dieną“, – teigia S. Quatrini.

Teatro koncertmeisterės Linos Giedraitytės dėka galėsite įsiminti ir svarbiausius muzikinius „Rožės kavalieriaus“ motyvus. Nemokamas renginys LNOBT Didžiojoje salėje vyks anglų kalba su vertimu į lietuvių kalbą. Jame gyvai dalyvauti galės tik galimybių pasą turintys klausytojai, iš anksto užsiregistravę teatro „Facebook“ paskyroje. Visus kitus maloniai kviečiame stebėti „LNOkalbio“ tiesioginę transliaciją teatro „Facebook“ ir „YouTube“ kanaluose.

„Rožės kavalieriaus“ premjeriniai spektakliai vyks rugsėjo 3, 4, 7, 8, 10, 11 dienomis. Kartu su žymiais lietuvių operos solistais scenoje išgirsime dainuojančius tituluotus užsienio svečius – kroatų mecosopraną Jeleną Kordić ir austrų bosą Albertą Pesendorfą. Sezono atidarymo premjera – tai bendras LNOBT, Briuselio „La Monnaie  – De Munt“ ir Bolonijos „Teatro Comunale“ pastatymas.

Bravissimo

Naujienlaiškio prenumerata

Loading