Pradžia
en

LNOBT solistai vilniečiams surengs operos šventę

LNOBT solistai vilniečiams surengs operos šventę

Birželio 8-osios vakarą Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro artistai sveikins Vilnių su 700-uoju gimtadieniu ir dovanos du nemokamus renginius istorinėse miesto erdvėse. 20 val. Rotušės aikštėje prasidės teatralizuoto koncerto „Dolce far niente“ premjera, o 21.30 val. Katedros aikštėje – Keliaujančios operos spektaklis „Tarnaitė ponia“.

Senojo Vilniaus istorija neatsiejama nuo operos žanro raidos Europoje: opera mūsų sostinėje pradėjo skambėti anksčiau, negu Londone ar Paryžiuje. Miestui žengiant į jubiliejinių metų vasarą, LNOBT solistai primins istorinį Vilniaus ir operos ryšį dviem atvirais muzikiniais pasirodymais.

Birželio 8 d. 20 val. Rotušės aikštėje pristatomas „Dolce far niente“ (it. Saldusis dykinėjimas) – tai teatralizuotas koncertas, kuriame skambės arijos, duetai ir ansambliai iš puikiai žinomų klasikinių operų. Kad klausytojams būtų įdomiau, visa tai apvelkama nauju siužetu iš nūdienos turtuolių gyvenimo. Prasidėjęs kaip įprasta maloni šeimos vakarienė, vakaras scenoje pamažu įkaista ir atskleidžia tikruosius susirinkusiųjų veidus ir užmačias... Namų šeimininkų vaidmenys atiteko Reginai Šilinskaitei ir Arūnui Malikėnui, sūnų ir marčią vaidina Mindaugas Jankauskas ir Gabrielė Bukinė, paauglę dukrą – Evelina Volodkovič, padavėją – Karolis Kašiuba. Koncertą „Dolce far niente“ rengia režisierė ir idėjos autorė Agnė Ambrozaitytė-Šumilė, koncertmeisterė Lina Giedraitytė, scenografė Andrėja Puskunigytė ir kostiumų dailininkė Toma Stašytė.

Tuo tarpu baroko muzikos gerbėjus 21.30 val. kviesime į Katedros aikštę, kurioje skambės aštuoniolikto amžiaus italų kompozitoriaus Giovanni Battistos Pergolesi vienaveiksmė komiška opera „Tarnaitė ponia“. Mobilus spektaklis jau keletą vasarų džiugina lietuvius keliaudamas po Lietuvos miestus ir miestelius, mat jo scena montuojama bendrovės „Girteka“ vilkiko traukiamoje puspriekabėje. Šių metų „Tarnaitės ponios“ sezono atidaryme pasirodys Monika Pleškytė, Raimundas Juzuitis ir Lukas Ignatavičius, gros koncertmeisterė Olga Eleonora Taškinaitė ir teatro styginių kvartetas. Pirmąjį ir kol kas vienintelį Lietuvoje Keliaujančios operos pastatymą sukūrė režisierius Gediminas Šeduikis, scenografė Sigita Šimkūnaitė ir kostiumų dailininkė Ugnė Tamuliūnaitė.

Birželio 8-osios operos šventė taps gražia įžanga į birželio27–liepos 6 dienomis Valdovų rūmų Didžiajame kieme vyksiantį trečiąjį vasaros festivalį „LNOBT Open“, kurio programoje – teatralizuota Josepho Haydno oratorijos „Pasaulio sutvėrimas“ versija, Baleto Gala koncertas, Pietro Mascagni operos „Kaimo garbė“ ir Amilcare Ponchielli operos „Lietuviai“ koncertiniai atlikimai. 

Naujienos

Kiti renginiai

Naujienlaiškio prenumerata

Loading