success Galima peržiūrėti krepšelį
Pradžia
en
{{cart.item_count}}

Tuščias krepšelis

Krepšelis

LNOBT ragina neatsisakyti skiepo: tik tai garantuos laisvę kultūrai

LNOBT ragina neatsisakyti skiepo: tik tai garantuos laisvę kultūrai

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras, prieš metus vienas iš pirmųjų šalies kultūros sektoriuje patyręs pandemijos grėsmę, kviečia kultūros mylėtojus skiepytis ir taip išvengti naujos COVID-19 bangos.

„Prieš metus, atlikęs COVID-19 testą, supratau, jog sergu. Ligos gniaužtai manęs dar ilgai nepaleido. Bet baisiausia tada buvo ne stipriai smogusi liga, o sustojusi teatro veikla, sujaukti jo planai, artimiausių kolegų ir draugų privaloma izoliacija. Visa tai mums tapo puikia saugaus darbo organizavimo pamoka ateičiai. Atlaikę pirmąsias pandemijos bangas, iš šios krizės išėjome sustiprėję – vėl rengėme premjeras, atvėrėme teatrą tegu ir išretintam dėl privalomų saugos reikalavimų žiūrovų būriui.  Tuo metu skiepų – lengviausios galimybės išvengti alinančios ligos pasekmių – Lietuvoje dar nebuvo. Dabar tokią galimybę turime kiekvienas. Blogiausia, kas mus galėtų ištikti – tai nauja COVID-19 banga. Nauji suvaržymai būtų sunkiai pakeliami tiek LNOBT, tiek visam Lietuvos kultūros sektoriui. Todėl labai svarbu savo kolegoms, artimiesiems, draugams, kaimynams priminti apie skiepijimosi svarbą. Kviečiu visus, palaikančius siekį grįžti prie įprasto kultūrinio gyvenimo ritmo, pažymėti savo Facebook profilio nuotrauką rėmeliu „Skiepas už laisvę kultūrai”, – ragino LNOBT generalinis direktorius Jonas Sakalauskas.

„Tikrai nenorėčiau dar kartą išgyventi to košmaro, kurį teko patirti praėjusią vasarą: nei emocine, nei fizinės sveikatos prasme. Staiga, per minutę didžiulis teatras tapo pasmerktas tylai ir nežiniai. Jau tada, kai man pačiai teko gultis į ligoninę, gydytojai kalbėjo apie visuotinio imuniteto svarbą. Teatro veikla neatsiejama nuo žmonių tarpusavio kontaktų: atlikėjams spektakliuose laikytis saugių atstumų niekaip neišeina, tad skiepai – mums vienintelė išeitis saugant tiek save, tiek ir savo kolegas. Per metus dėl viruso patyrėme nemažai gerai pažinotų menininkų netekčių: chorvedžio Petro Bingelio, bulgarų tenoro Kameno Chanevo, britų režisieriaus Grahamo Vicko... Skiepas neapsaugos mūsų nuo viruso, bet tikrai sumažins skaudžiausių pasekmių grėsmę“, – įsitikinusi LNOBT Meninės veiklos departamento vadovė Jurgita Skiotytė-Norvaišienė.

Šiuo metu galimybe pasiskiepyti bent viena skiepo doze jau pasinaudojo 66 proc. LNOBT darbuotojų. Pilną vakcinavimo programą yra praėję 56 proc. teatro darbuotojų. Atsižvelgus į persirgusiųjų skaičių, imuninę apsaugą turinčių darbuotojų dalis teatre siekia 82 proc. 

Naujienlaiškio prenumerata

Loading