Pradžia
en

LNOBT bendradarbiauja su būsimais psichologais

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras drauge su Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto Bendrosios psichologijos katedra vykdo bendrą projektą, kurio tikslas – kūrybos sfera besidominčius studentus iš arčiau supažindinti su LNOBT menininkų veiklos ypatumais.

Jau antrus metus LNOBT vykdo bendrus projektus su Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto psichologijos studentais, pasirinkusiais Kūrybos psichologijos dalyką (dėst. dr. Donatas Noreika). 2015 m. studentai buvo vedami į ekskursiją po užkulisius, žiūrėjo operą „Karmen“ ir po spektaklio kalbėjosi su operos solistais.

Šiais metais projektas dedikuotas Williamui Shakespeare’ui ir baleto „Romeo ir Džuljeta“ premjerai LNOBT. Studentai buvo paprašyti savarankiškai susipažinti su Shakespeare’o pjese, tuomet teatre susitiko su LNOBT baleto trupės koordinatore, buvusia baleto artiste Jolanta Davolyte pasikalbėti apie baleto šokėjų darbo kasdienybę, spektaklio kūrimo specifiką.

Tą pat vakarą būsimieji psichologai turėjo išskirtinę galimybę stebėti statomo spektaklio repeticiją baleto salėje, pamatyti, kiek reikia darbo ir pastangų, kad žiūrovai scenoje matytų gražų rezultatą. Po savaitės studentai vėl grįžo į teatrą – pokalbį apie baleto šokėjų darbą pratęsė su LNOBT baleto trupės direktore, pedagoge ir buvusia balerina Rūta Butviliene. Vėliau jie stebėjo būsimosios premjeros peržiūrą didžiojoje teatro salėje.

Po peržiūros būsimieji psichologai galėjo palyginti: „Įdomu buvo matyti scenoje šokamą būtent tą momentą, kurį matėme ir repeticijoje.“ Tikimasi, kad studentų įspūdžiai pravers jų studijoms ir atliekamiems tyrimams, kurių išvados, savo ruožtu, bus naudingos teatre dirbantiems menininkams.

2016 11 07

Naujienlaiškio prenumerata

Loading