success Galima peržiūrėti krepšelį
Pradžia
en
{{cart.item_count}}

Tuščias krepšelis

Krepšelis

LNOBT artistai Lenkijoje pristato „Bajaderę“ ir „Kandidą“

LNOBT artistai Lenkijoje pristato „Bajaderę“ ir „Kandidą“

Šią savaitę Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro artistai penktą kartą vieši Bydgoščiaus operos festivalyje. Lenkijos publikai jie atveža net du skirtingo žanro spektaklius: baletą „Bajaderė“ ir operetę „Kandidas“.

Šiaurinėje Lenkijos dalyje esantis Bydgoščius kone geriausiai iš visų užsienio miestų šiuo metu pažįsta LNOBT repertuarą: per pastaruosius 15 metų lietuviai jame jau rodė operas „Žydė“, „Otelas“, „Don Karlas“, baletus „Graikas Zorba“ ir „Piaf“.  

Tokias dažnas viešnages viename iš Lenkijos miestų lėmė glaudus LNOBT  bendradarbiavimas su nuo 1994 m. rengiamo Bydgoščiaus operos festivalio organizatoriais ir Lietuvos artistų pasirodymų sėkmė. 

Pernai Bydgoščiaus teatro „Opera Nova“ scenoje LNOBT rodė garsaus vokiečių režisieriaus Gunterio Krämerio sukurtą Giuseppe‘s Verdi operos „Don Karlas“ pastatymą. Lietuvoje apdovanotas net trimis „Auksiniais scenos kryžiais“, aktualių geopolitinių aliuzijų kupinas spektaklis nepaliko abejingų ir Lenkijos žiūrovų.

Šįmet Lenkijos publika galės gėrėtis klasikiniu Ludwigo A. Minkuso baletu „Bajaderė“ ir pasaulio beprotybes ironiškai atspindinčia Leonardo Bernsteino operete „Kandidas“. Abiem spektakliams parengti ir atlikti iš Vilniaus į Bydgoščių išvyko net pustrečio šimto LNOBT kolektyvo narių.

Bydgoščiaus operos festivalis plačiai pristatomas Lenkijos žiniasklaidoje, į jį kasmet suvažiuoja muzikos kritikai iš visos Lenkijos bei užsienio šalių. Be LNOBT artistų, savo pasirodymus dvidešimt devintajame Bydgoščiaus festivalyje rengia Ukrainos nacionalinė opera, Rijekos baleto trupė iš Kroatijos, Brno nacionalinis teatras iš Čekijos, o taip pat Poznanės didžiojo teatro ir Varšuvos kamerinės operos artistai. 

Naujienlaiškio prenumerata

Loading