Pradžia
en

Liudo Truikio kostiumai ir paskutinis sezono „Don Karlas“

Seno ir naujo akistata. Taip galima būtų pavadinti paskutinį Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro šio sezono spektaklį – Giuseppe’s Verdi operą „Don Karlas“. Birželio 18 d. rodomas spektaklis sykiu yra ir vienas iš Vilniaus festivalio renginių, tad šia ypatinga proga vieną vienintelį vakarą teatro fojė bus eksponuojama legendinio scenografo Liudo Truikio kostiumų paroda, jo sukurtų ankstesniam šios operos pastatymui.

LNOBT raudonojoje fojė į spektaklį atėjusią publiką pasitiks šeši personažai – nebylūs manekenai su Pilypo II, karalienės Elizabetės, markizo Pozos ir kitų personažų kostiumais. Juos išskirtine proga paskolino Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus. Kurti 1981 m. pastatymui ir naudoti daugiau nei 20 metų jie įsigėrę ir juos dėvėjusių atlikėjų dvasios, minčių.

Spektaklio žiūrovai per petrauką turės galimybę apžiūrėti Pilypo II kostiumą; jį kurdami karaliaus vaidmenį dėvėjo Vincentas Kuprys, vėliau – Liudas Norvaišas.

Bus eksponuojami net du ištaigingi karalienės Elizabetės kostiumai, scenoje dėvėti puikaus soprano Sofijos Jonaitytės. Karalienės kostiumas – tai ne tik suknelė, bet ir apsiaustas, apatinis sijonas, papuošalai.

Parodoje bus eksponuojamas ir Vytauto Juozapaičio dėvėtas Rodrigo, markizo Pozos, kostiumas. Jį sudaro švarkas, kelnės, apsiaustas, kepurė, kaklo papuošalas, pirštinės.

Liudo Truikio kostiumų parodą papuoš du chorisčių kostiumai, sudaryti iš suknelės, apykaklės ir diržo. Juos dėvėjo ano pastatymo rūmų damas įkūnijusios choro artistės Angelija Krogertienė, Vytautė Jonaitienė, Milda Narsevičiūtė ir Raimonda Ralienė.

Be abejo, istoriniai kostiumai teatro fojė ir šiuolaikiniai scenoje itin kontrastuoja savo stilistika, o turint minty naujajame pastatyme šešias inkvizicijos aukas įkūnijančius pusnuogius artistus, tokia seno ir naujo akistata gal net ir rizikinga. Tačiau „Don Karlas“ – tai opera, į kurios genetinį kodą rizika, provokacija įrašyta kaip neatsiejama sąvoka, tiek žvelgiant į operos siužetą, tiek į naujojo pastatymo sumanymą.

Birželio 18 d. dainuos premjerinė atlikėjų sudėtis, papildyta bulgarų tenoru Kamenu Chanevu (Don Karlas) ir pirmą kartą Vienuolio ir Didžiojo Inkvizitoriaus partiją atliksiančiu Liudu Norvaišu. Pagrindines partijas dainuos Askaras Abdrazakovas (Pilypas II, Rusija), Viktorija Miškūnaitė (Elizabetė), Eglė Šidlauskaitė (Eboli), Eugenijus Chrebtovas (Rodrigas).

Spektaklį diriguos Pierre’as Vallet (Prancūzija). Pradžia 19 val.

Beata Baublinskienė
2016 06 15

Naujienlaiškio prenumerata

Loading