Pradžia
en

Legendinis maestro Charles Dutoit diriguos Karališkajam orkestrui

Su Karališkuoju filharmonijos orkestru Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro scenoje rugsėjo 28 d. pasirodys legendinis maestro Charles’is Dutoit.

Spalį aštuoniasdešimtmetį švęsiantis šveicarų dirigentas yra vienas autoritetingiausių šiandienos batutos meistrų. Šiuo metu Dutoit yra Karališkojo filharmonijos orkestro meno vadovas ir pagrindinis dirigentas. Neseniai jis šventė 30 metų bendradarbiavimo su Filadelfijos orkestru jubiliejų ir pelnė dirigento laureato vardą. Menininkas dirba su Čikagos, Bostono, San Francisko, Niujorko ir Los Andželo orkestrais, koncertuoja Londono, Berlyno, Paryžiaus, Miuncheno, Maskvos, Sidnėjaus, Pekino, Honkongo, Šanchajaus ir kitose didžiosiose salėse.

„Decca“, „Deutsche Grammophon“, „EMI“, „Philips“ ir „Erato“ įrašų kompanijose Dutoit įrašė per 200 kūrinių, kurie pelnė įvairių apdovanojimų, tarp jų – dvi „Grammy“ statulėles.

Charles’is Dutoit pradėjo savo karjerą orkestre grieždamas altu. Lygiagrečiai jis lankė garsiojo dirigento Ernesto Ansermet repeticijas ir buvo asmeniškai su juo pažįstamas, būdamas jaunimo orkestro nariu griežė diriguojant Herbertui von Karajanui, buvo nuvykęs į Tanglvudą (JAV) studijuoti pas Charles’į Munchą.
Pirmąjį koncertą kaip dirigentas Dutoit surengė 1959 m. su Lozanos radijo orkestru, skambinant Marthai Argerich (kuri po keleto metų tapo antrąja Dutoit žmona).

Netrukus maestro Karajanas pakvietė jaunąjį Dutoit diriguoti Vienos valstybinėje operoje, karjera tęsėsi Karališkojoje „Covent Garden“ operoje, Niujorko „Metropolitan Opera“ teatre, Buenos Airių „Teatro Colón“ ir kitur. Vėliau prasidėjo Charles’io Dutoit bendradarbiavimas su didžiaisiais Kanados ir JAV simfoniniais orkestrais.

25 metus jis buvo dinamiško, visame pasaulyje atpažįstamo Monrealio simfoninio orkestro, 1991–2001 m. – Prancūzijos nacionalinio orkestro muzikos vadovas, 1996 m. jis tapo NHK simfoninio orkestro (Tokijas) pagrindiniu dirigentu, vėliau – ir meno vadovu. Dabar Dutoit – NHK orkestro muzikos vadovas emeritas. 10 metų jis buvo Filadelfijos orkestro sezonų Mano muzikos centre vyriausiasis dirigentas, 21 metus – Saratogos scenos menų centro meno vadovas.

Per visą karjerą Dutoit daug dėmesio skyrė jaunosios kartos menininkų ugdymui. Jis buvo Saporo Ramiojo vandenyno ir Mijadzakio tarptautinio muzikos festivalių, taip pat Kantono tarptautinės vasaros muzikos akademijos (Kinija) muzikos vadovas. 2009 m. tapo Verbier festivalio orkestro muzikos vadovu.

Dutoit apdovanotas Kanados ordino garbės karininko laipsniu, Lozanos aukso medaliu, jam suteiktas Filadelfijos garbės piliečio vardas, 2014 m. jis pelnė Tarptautinių klasikinės muzikos apdovanojimų (ICMA) premiją už gyvenimo nuopelnus.

2016 09 23

Naujienlaiškio prenumerata

Loading