success Galima peržiūrėti krepšelį
Pradžia
en
{{cart.item_count}}

Tuščias krepšelis

Krepšelis

Keliaujanti opera atidaro naują sezoną

Keliaujanti opera atidaro naują sezoną

Birželio 4 d. 19 val. Verkių rūmų parke vilniečiai vakaros su opera – vyks pirmasis Vilniaus miesto 700 metų jubiliejaus sutiktuvėms skirtos programos „Opera.Connect: Vilnius – operos miestas“ renginys. Norinčiųjų parko apsuptyje klausytis Giovanni Battistos Pergolesi operos „Tarnaitė ponia“ atsirado tiek daug, kad dėl klausytojų skaičiaus ribojimų organizatoriams jau savaitės pradžioje teko nutraukti žiūrovų registraciją. Tačiau operą ant ratų šią vasarą bus galima pamatyti ir kitose vaizdingose Lietuvos vietose.

Spalvingoje vilkiko priekaboje telpa viskas: ir tarnaitės Serpinos rūpestingai prižiūrimi viengungio pono Uberto namai, ir komiškos operos vyksmui pritariančių baltais perukais pasipuošusių muzikantų ložė. Jau netrukus prie scenos ant ratų vėl aidės „Tarnaitės ponios“ dainininkams skirti aplodismentai.

„Projektą „Opera sunkvežimyje“ sukūrėme todėl, kad seniai norėjome įgyvendinti keliaujančios operos idėją. Ne visi Lietuvos gyventojai randa galimybių atvykti į Vilnių ir mūsų teatre išvysti didelės apimties operos spektaklį, tad vilkiko priekaba į miestelius atriedantis spalvingas „Tarnaitės ponios“ vaidinimas daugeliui tampa vienintele galimybe gyvai pamatyti operą. Nemažai šalies miestelių tokia galimybe jau pasinaudojo, o šią vasarą „Tarnaitė ponia“ bus laukiama Šalčininkuose, Antazavėje, Leliūnuose ir Vilkaviškyje. Tikimės, kad bendras LNOBT ir „Girteka Logistics“ projektas prisidės prie socialinės atskirties mažinimo iniciatyvų. Keliaujančios operos iniciatyva jau sudomino ir tarptautinę auditoriją: pranešimas apie ją buvo sėkmingai pristatytas tarptautinės organizacijos „Opera Europa“ narių konferencijoje“, – teigia LNOBT generalinis direktorius Jonas Sakalauskas.

„Mums didelė garbė ir malonumas antrus metus iš eilės tapti projekto „Opera ant ratų“ dalimi ir pasirūpinti, jog mūsų vilkikai laiku ir į tinkamą vietą pristatytų kiek neįprastą, bet emocine prasme itin brangų krovinį – keliaujančią operą. Dar vieni metai karantine išvargino ne vieną, todėl pernai daug teigiamų atsiliepimų sulaukęs projektas šiais metais tampa dar prasmingesnis“, – sako Simonas Bartkus, „Girteka Logistics“ marketingo ir komunikacijos vadovas.

Po atviru dangumi rodomi „Tarnaitės ponios“ spektakliai ypač pasiteisino pandemijos metu, kai žmonės vengė renginių uždarose patalpose. Klausytis nuostabios muzikos ir kartu gėrėtis vasariškai pražydusia gamta – tai privalumas, kurio joks kitas teatras pasiūlyti negali. Keliaujanti opera birželio 8 d. 18 val. lankysis Šalčininkuose, birželio 19 d. 18 val. – Antazavėje (Zarasų r.), birželio 26 d. 19 val. – Leliūnuose (Utenos r.), rugpjūčio 1 d. 16.30 val. – Vilkaviškyje.

„Tarnaitės ponios“ pastatymą neįprastoje scenoje ant ratų sukūrė režisierius Gediminas Šeduikis, scenografė Sigita Šimkūnaitė ir kostiumų dailininkė Ugnė Tamuliūnaitė. Vaidmenis atlieka Monika Pleškytė (Serpina), Egidijus Dauskurdis, Liudas Mikalauskas (Ubertas), Benadas Juozas Arkauskas, Lukas Ignatavičius (Vesponė). Groja LNOBT simfoninio orkestro styginių kvartetas, vadovaujamas koncertmeisterių Olgos Eleonoros Taškinaitės ir Carmelo Giuseppe Longo.

Kiti renginiai

Naujienlaiškio prenumerata

Loading