Pradžia
en

Karališkojo filharmonijos orkestro atstovai susitiko su muzikine Lietuvos jaunuomene

Vos atskridę iš Talino į Vilnių, koncertui Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, Karališkojo filharmonijos orkestro (Royal Philharmonic Orchestra, RPO) muzikantai bei dirigentas Charles Dutoit surado laiko susitikti ir su muzikine Lietuvos jaunuomene.

LNOBT surengtoje popietėje dalyvavo RPO direktorius Jamesas Williamsas ir trimitų grupės koncertmeisteris Adamas Wrightas. Prieš repeticiją pasisveikinti su jaunaisias muzikantais atėjo ir legendinis dirigentas Charles Dutoit, pakvietęs jaunuomenę stebėti Karališkojo filharmonijos orkestro repeticijos ir pasiklausyti koncerto.

Susitikime dalyvavo ir repeticijos klausėsi Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos, Nacionalinės M. K. Čiurliono menų mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos simfoninių orkestrų, Alytaus jaunimo simfoninio orkestro „Svajonė“, Vilniaus J. Tallat-Kelpšos konservatorijos orkestro dalyviai, taip pat LMTA simfoninio dirigavimo ir vadybos katedrų studentai, atlydėti savo pedagogų.

Karališkojo filharmonijos orkestro atstovai papasakojo apie orkestro veiklą, pavyzdžiui, Adamas Wrightas atskleidė, kad RPO yra valdomas orkestro muzikantų. Jie samdo administraciją, ieško dirigentų. Jaunimas uždavė ir savo klausimų, pavyzdžiui, buvo domėtasi, kaip galima tapti šio orkestro muzikantu. Trimitininkas papasakojo, kad vyksta atrankos, be to, apie dvejus metus tęsiasi savotiškas bandomasis laikotarpis, kurio metu žiūrima ne tik atlikėjo profesionalumo ir lankstumo – RPO griežia labai įvairų repertuarą, nuo klasikos iki muzikos filmams, bet svarbus ir gebėjimas sutarti su kitais orkestro muzikantais. Mat RPO yra vienas dažniausiai gastroliuojančių Londono orkestrų ir psichologinis suderinamumas yra labai svarbus. Orkestrą sudaro 70 atlikėjų, priklausomai nuo atliekamo kūrinio, skaičius gali svyruoti, tačiau atranka į orkestrą skelbiama tik tuomet, kai atsilaisvina vieta iš minėto stabilaus 70 atlikėjų „etatų“ skaičiaus. Į Vilnių atvykusio orkestro sudėtyje yra ir dvi lietuvės – pirmųjų smuikų grupėje griežianti Joana Valentinavičiūtė bei altininkė Ugnė Tiškutė.

Orkestro direktorius J. Williamsas pokalbio pabaigoje paragino Lietuvos jaunuomenę ir toliau daug groti, siekti tikslų, pasak jo, visi susitikime dalyvavę januoliai yra ypatingi ir talentingi, nes mokosi muzikos. Galbūt ne visi taps profesionaliais atlikėjais, tačiau muzikinis pagrindas labai svarbus ir kitose gyvenimo sferose. Pavyzdžiui, jis pats kadaise grojo tuba, o dabar dirba vadybinį darbą.

Dirigentas Charles Dutoit pasidžiaugė matantis tiek švytinčių akių ir perspėjo, kad repeticijoje vyksta orkestro „apšilimas“, o tikrąją kokybę jaunuoliai išgirs apsilankę koncerte.

Beata Baublinskienė
2016 09 28

Nuotraukos Martyno Aleksos.

Naujienlaiškio prenumerata

Loading