Pradžia
en

Europos operos dienų 2016 programa

X-osios Europos operos dienos
„Pasaulio teatras“
2016 m. gegužės 6–8 d.
 

Gegužės 6 d., penktadienis

21 val. „Europos Operos dienų dūzgės-10“
Teatralizuotas LNOBT operos solistų stažuotojų koncertas klube „Tamsta“
„Opera: kelionė iš Milano į Paryžių ir atgal“
Koncerto vedėjai – Eglė Ulienė ir Mantas Vilimas 

Gegužės 7 d., šeštadienis

10 val. Ekskursija po teatro užkulisius. Ekskursijas veda Sofija Jonaitytė 
Registracija: tel. (8 5) 262 0727, (+370) 615 51000, el. paštu info@opera.lt registracija į ekskursiją baigta

11 val. Pusryčiai su Kipru, vaišės, kava ir pokalbiai pievelėje šalia Kipro Petrausko paminklo. Bus kalbinami jauna operos solistė Lina Dambrauskaitė (dainuoja Tais G. F. Handelio operoje „Aleksandro puota“), operos solistas Šarūnas Šapalas, apdovanotas 2015 m. Operos vilties premija, ir baleto solistas Kipras Chlebinskas (šoka solo partiją operoje „Kornetas“). Pokalbį veda Beata Baublinskienė

11 val. LNOBT tapybos salėje „Pasaulio teatrą piešia vaikai“ 
Registracija: edukacija@opera.lt

12.00 val. Oficialus šventės ir piešinių konkurso „Operos pasaulis“ parodos atidarymas Raudonojoje fojė

12.30 val. Teatralizuotas LNOBT operos solistų stažuotojų koncertas Kamerinėje salėje. 
„Opera: kelionė iš Milano į Paryžių ir atgal“ 
Koncertą veda Eglė Ulienė ir Mantas Vilimas 

14.00 val. Papildoma ekskursija po teatro užkulisius. Registracija tel.(85)2620727, (+370)61551000, el.paštu info@opera.lt / registracija į ekskursiją baigta

15 val. Vaikų operos studijos ir „Polėkio“ koncertas Kamerinėje salėje. Koncertą veda Beata Baublinskienė 

15.30 val. Europos operos dienų protmūšis „Pasaulio teatras“ Raudonojoje fojė
Komandų registracija: edukacija@opera.lt


Gegužės 8 d., sekmadienis

12 val. Opera BRUKNELĖ
Po spektaklio Raudonojoje fojė visi kviečiami nusifotografuoti su spektaklio solistais
14.30 val. Ekskursija po teatro užkulisius
Registracija: tel. (8 5) 262 0727, (+370) 615 51000, el. paštu info@opera.lt  / registracija į ekskursiją baigta

*************

Europos operos dienos švenčiamos 10-ąjį kartą!

Gegužės 6–8 d. Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras drauge su daugeliu Europos ir kitų pasaulio šalių teatrų švęs Europos operos dienas. Šventės tema – „Pasaulio teatras“. Ji itin simboliška, mat pasaulio operos bendruomenę vienijanti ir operos mėgėjų gretas gausinanti šventė rengiama 10-ąjį kartą!

Pirmosios Europos operos dienos surengtos 2007 m. vasarį lygiagrečiai su asociacijos „Opera Europa“ ir Paryžiaus nacionalinės operos surengtu pirmuoju Europos operos forumu. Tąkart jame dalyvavo operos profesionalai, menininkai, operos bičiuliai ir jaunieji žanro entuziastai iš įvairių kraštų. Kad garsas apie šį susibūrimą ir jo idėją pasklistų plačiau, buvo sumanytos pirmosios Europos operos dienos, skirtos 400-ajam operos žanro jubiliejui. Kartu tai buvo padrąsinimas Europos operos teatrams atverti duris ir pakviesti įvairią publiką dalyvauti specialiuose renginiuose. Ši iniciatyva šimte dalyvavusių teatrų sulaukė sėkmės ir išskirtinio visuomenės dėmesio. Nuo tol kasmet skelbiama vis kita Europos operos dienų tema, nurodanti renginių toną ir įkvepianti teatrus naujoms kūrybinėms idėjoms. Šiais, 2016-aisiais, metais Europos operos dienos (EOD) rengiamos 10 kartą, renginius organizuoja 90 teatrų 24 šalyse, o juos visus jungia bendra tema – „Pasaulio teatras“.

Pasak specialių apklausų, kurias surengė projekte dalyvaujantys teatrai, daugiau nei 60 proc. lankytojų pirmą kartą susidūrė su operos žanru kaip tik šventinio EOD savaitgalio metu. Tai tik patvirtina, kad tokie projektai visuomenei labai reikalingi – per 9 metus EOD pasiūlytuose renginiuose apsilankė daugiau nei milijonas žmonių.

Be įprastinių renginių (ekskursijų po teatrus, susitikimų su menininkais ir pan.), 2016-ųjų EOD įgyvendina nemažai tarptautinių iniciatyvų, tarp kurių – skaitmeninės konferencijos ir debatai, gvildenantys kultūros, meno ir operos vietos visuomenėje klausimus. Tema „Pasaulio teatrai“ – visų diskusijų pagrindas.

Švenčiant 10-ąsias Europos operos dienas, bus paminėta dar viena ypatinga sukaktis – pirmąjį gimtadienį švenčia unikali „Opera Europa“ sukurta iniciatyva „Operos platforma“ („The Opera Platform“), suteikianti galimybę stebėti operų transliacijas internetu. Gegužės 6-ąją iš Štutgarto operos tiesiogiai transliuojama Philippe’o Boesmanso opera „Reigen“ (rež. Nicola Hümpel, dirig. Sylvainas Cambrelingas). „Operos platforma“ taip pat dar kartą suteiks progą pamatyti visas operas, kurios buvo transliuojamos pastaraisiais metais (jos bus pateiktos drauge su šešių kalbų subtitrais). Tai puiki galimybė išvysti „Traviatą“ iš Madrido karališkojo teatro, „Dievų žūtį“ iš Vienos valstybinės operos, „Bohemą“ iš Norvegijos nacionalinės operos Osle, „Aidą“ iš Turino „Teatro Regio“ ar susipažinti su rečiau rodomomis operomis – „Valentina“ iš Latvijos nacionalinio operos ir baleto teatro, „Kullervo“ iš Suomijos nacionalinės operos, „Papudruok jos veidą“ iš Briuselio „La Monnaie“ teatro. Visa tai bus rodoma greta nuolatinių nemokamų operos įrašų, kuriuos galima pamatyti „Operos platforma“ dėka.

Naujienlaiškio prenumerata

Loading