success Galima peržiūrėti krepšelį
Pradžia
en
{{cart.item_count}}

Tuščias krepšelis

Krepšelis

Dieviškas „LNOBT Open“ atidarymo vakaras su „Pasaulio sutvėrimo“ premjera

Dieviškas „LNOBT Open“ atidarymo vakaras su „Pasaulio sutvėrimo“ premjera

Valdovų rūmų Didžiajame kieme antradienio vakarą prasidėjo vakaro gaivą po karščių muzikos mylėtojams žadėjęs „LNOBT Open“ festivalis. Gaivos dėl prapliupusio lietaus išties netrūko, tačiau atėjus spektaklio laikui dangus susimylėjo ir leido žiūrovams ramiai stebėti Josepho Haydno oratorijos „Pasaulio sutvėrimas“ pastatymo premjerą.

Šį pastatymą sukūrė menininkai iš Italijos: režisierius Fabio Ceresa, choreografas ir spektaklyje dalyvaujančios šiuolaikinio šokio grupės „Fattoria Vittadini“ vadovas Mattia Agatiello, scenografas Tiziano Santi, kostiumų dailininkai Gianluca Falaschi ir Gianmaria Sposito. Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro orkestrui bei chorui diriguoja vokiečių dirigentas Valentinas Egelis.

Scenoje dainuoja Monika Pleškytė (Ieva), Joris Rubinovas (Adomas), Lina Dambrauskaitė (angelas Gabrielius), Raimundas Juzuitis (angelas Rapolas) ir svečias iš Didžiosios Britanijos Ruairi Bowenas (angelas Urielis).

„Pagrindinis šios istorijos veikėjas yra Dievas – ir jis iš tiesų veikia scenoje. Bet mūsų „Pasaulio sutvėrimo“ versijoje iš pradžių ir Dievo nebuvo – jis slypėjo chaoso branduolyje kaip kiaušinyje. Tai, kas vyksta po didžiojo sprogimo, jam pačiam yra nauja – Dievas, tverdamas pasaulį, žaidžia kaip mažas vaikas, todėl jo tvariniai ne visuomet tobuli. Ryšį tarp dieviškojo ir žmogiškojo pradų perteikti padeda skirtingi menai, nes meno pajautimas yra dieviškoji žmogaus dalis. Todėl kiekviena iš pasaulio sutvėrimo dienų pastatyme skirta konkrečiai meno šakai: pirmoji – architektūrai, antroji – poezijai, trečioji – tapybai, ketvirtoji – muzikai, penktoji – šokiui, šeštoji – skulptūrai“, – aiškina režisierius F. Ceresa.

„Pasaulio sutvėrimo“ pastatymą Valdovų rūmų Didžiajame kieme bus galima pamatyti ir trečiadienį, birželio 28 d. 21.30 val. Tačiau jis sukurtas specialiai lauko scenai, todėl į LNOBT sezono repertuarą rudenį perkeltas nebus.

Festivalio „LNOBT Open“ programoje šįmet dar numatytas Baleto Gala koncertas (liepos 1 d. 21.30 val.), opera „Kaimo garbė“ (liepos 4 d. 21 val.) ir opera „Lietuviai“ (liepos 6 d. 21 val.). Pastarąją šįkart atliks į festivalį gastrolių atvykstanti Ukrainos nacionalinės operos trupė.

Kiti renginiai

Naujienlaiškio prenumerata

Loading