success Galima peržiūrėti krepšelį
Pradžia
en
{{cart.item_count}}

Tuščias krepšelis

Krepšelis

Choreografas Vytautas Brazdylis paskelbtas LNOBT solistu emeritu

Choreografas Vytautas Brazdylis paskelbtas  LNOBT solistu emeritu

Baleto artistui, baletmeisteriui, choreografui ir baleto pedagogui Vytautui Brazdyliui suteiktas Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solisto emerito garbės vardas. 

Meilę baletui V. Brazdylis paveldėjo iš savo šeimos: jo tėvas, Vytautas Brazdylis vyresnysis, taip pat buvo baleto artistas ir šoko Lietuvos operos ir baleto teatro scenoje. Tėvas pirmasis pastebėjo sūnaus gabumus, ir 1960 m. dvylikametis V. Brazdylis jaunesnysis pradėjo mokytis M. K. Čiurlionio meno mokyklos choreografijos skyriuje. Jį baigęs, 1964–1966 m. tobulinosi Maskvos choreografijos mokykloje, o grįžęs į Vilnių iki 1973 m. buvo Lietuvos operos ir baleto teatro solistas. Šoko Bazilį Ludwigo A. Minkuso „Don Kichote“, Kunotą Juozo Indros „Audronėje“, Albertą Adolphe‘o Adamo „Žizel“, Kompozitorių „Žydrajame Dunojuje“ pagal Johanno Strausso muziką ir kitus trupės repertuaro vaidmenis.

Tačiau artistą vis labiau viliojo galimybė scenoje įgyvendinti savo paties baleto vizijas, todėl 1974 m. jis išvyksta studijuoti į Leningrado N. Rimskio-Korsakovo konservatoriją. 1978 m. Vilniuje debiutuoja kaip choreografas, sukūręs naują baleto „Don Kichotas“ pastatymą. Gerai įvertintas spektaklis tampa studijų diplominiu darbu, o diplomą apsigynęs jo autorius – naujuoju Lietuvos operos ir baleto teatro baletmeisteriu.

Naujienlaiškio prenumerata

Loading