Pradžia
en

Balete „Žizel“ spindės nauja solistų pora

Spalio 13 d. klasikiniame Adolphe’o Adamo balete „Žizel“ Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre publika išvys naują porą. Pagrindinius Žizel ir Alberto vaidmenis pirmą kartą LNOBT šoks Olesia Šaitanova ir Arturas Šesterikovas (Olandijos nacionalinis baletas).

Iš Ukrainos kilusią Olesią Šaitanovą LNOBT publika jau matė „Don Kichoto“ premjeroje praeitą gegužę. Iki šio sezono O. Šaitanova buvo Ukrainos nacionalinio operos ir baleto teatro primabalerina. Nuo šiol ji – viena iš LNOBT pagrindinių solisčių. 2013 m. baigusi Kijevo valstybinę choreografijos mokyklą, ji iš karto buvo priimta į pagrindinę Ukrainos baleto trupę. O. Šaitanova – daugelio prestižinių konkursų laureatė: pelnė pirmąją premiją ir auksinį medalį Penktajame tarptautiniame baleto artistų konkurse Pekine, 2013 m. – antrąją premiją Devintajame tarptautiniame baleto konkurse „Tanzolymp“ Berlyne, 2013 m. – pirmąją premiją Rudolfo Nurejevo tarptautiniame konkurse Budapešte, 2014 m. – pirmąją premiją Ketvirtajame tarptautiniame baleto konkurse Stambule.

O. Šaitanovos repertuaras platus – Kijeve ji šoko pagrindinius vaidmenis baletuose „Korsaras“, „Vienos valsas“, „Spragtukas“, „Miegančioji gražuolė“, „Gulbių ežeras“, tarp kitų – ir „Don Kichotas“.
Vilniuje jos vaidmens debiutas buvo itin ryškus, kritika rašė: „Kitri šoko viešnia iš Kijevo – Olesia Šaitanova. Ši jauna šokėja gimnastės veržlumą ir energiją (pasigėrėtini jos lengvi, aukšti, minkšti šuoliai, lankstumas, ryškūs, greiti sukiniai) papildė artistine charizma ir sukūrė gyvybe pulsuojantį, ilgam įsimenantį vaidmenį.“ (Helmutas Šabasevičius, „7 meno dienos“)

Olandijos baleto primarijų Arturą Šesterikovą taip pat jau esame matę Vilniuje – jis šoko Bazilį trečioje „Don Kichoto“ premjeroje. Gimęs ir augęs Permėje (Rusija), čia baigęs baleto mokyklą bei kurį laiką padirbėjęs Valstybiniame Permės operos ir baleto teatre, nuo 2007 metų A. Šesterikovas yra Olandijos nacionalinio baleto narys, nuo 2012-ųjų – pagrindinis trupės solistas. Jo repertuare – bene visi pagrindiniai vaidmenys klasikiniuose baletuose. A. Šesterikovas taip pat dalyvauja moderniuose pastatymuose – George’o Balanchine’o, Williamo Forsythe’o, Benjamino Millepiedo, Krzysztofo Pastoro, Hanso Van Maneno, Johno Neumeierio ir kt.

Balete „Žizel“ taip pat šoks Andrius Žužžalkinas, Greta Gylytė, Kristina Gudžiūnaitė, Ignas Armalis, Urtė Bareišytė, Voldemaras Chlebinskas, Aleksandra Ivanova, Laimis Roslekas, Inga Cibulskytė, Maja Dolidzė.

Dirigentas Robertas Šervenikas.

2016 10 11

Naujienlaiškio prenumerata

Loading