success Galima peržiūrėti krepšelį
Pradžia
en
{{cart.item_count}}

Tuščias krepšelis

Krepšelis

Ką pasirinksi monitoriaus užburtomis akimis: lėlę, robotą ar savo draugą?

Ką pasirinksi monitoriaus užburtomis akimis: lėlę, robotą ar savo draugą?

Tokį klausimą kompiuterių nuo mažens supamai jaunajai kartai kelia Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre rodomo spektaklio „Užburtos akys“ kūrėjos – choreografė Edita Stundytė ir scenografijos bei kostiumų dailininkė Indrė Pačėsaitė. Skambant gyvai atliekamai Wolfgango A. Mozarto kamerinei muzikai, pagrindiniai premjeros veikėjai Klara ir Natanaelis sprendžia, ar pasiduoti Profesoriaus siūlomoms elektroninėms vilionėms.

Tarpusavio konfliktai su artimaisiais vargina, internetinėje erdvėje jaučiatės saugesni ir stipresni? Svajojate apie draugą, kuris nuolankiai kaip mašina vykdytų visus jūsų įgeidžius – bent iki tol, kol nenusėstų jo procesorius maitinančios baterijos?

Prieš kelis dešimtmečius tokie siužetai dar buvo priskiriami pasakoms arba mokslinei fantastikai, o dabar jie vis sparčiau braunasi į mūsų realybę. Ir todėl tėveliams, atvedusiems savo atžalas į baletą vaikams „Užburtos akys“, šiame spektaklyje taip pat bus apie ką pamąstyti.

Bilietai į „Užburtų akių“ premjerą buvo iššluoti gerokai iš anksto, nes, kaip spaudos konferencijoje pripažino LNOBT generalinis direktorius Jonas Sakalauskas, teatro repertuarui labai stinga visai šeimai skirtų spektaklių, kalbančių apie šviesius ir gražius dalykus.

Įdomu, kad šeštadienį rodytoje premjeroje pagrindinius vaidmenis kartu su lietuvių artistais – Darija Seliukaite (Klara) ir trupės senbuviu Laimiu Rosleku (Profesorius) – atliko iš itin tolimų kraštų dirbti į LNOBT atvykę šokėjai: brazilas João Paulo Jezleris (Natanaelis) ir Naujosios Zelandijos baleto atstovė Briese Eden Phelan-Boyd (Olimpija). 

Baletas vaikams „Užburtos akys“, sukurtas Ernsto Theodoro A. Hoffmanno pasakos „Smėlio žmogus“ motyvais, puikiai  dera prie LNOBT repertuaro ateities planų: jau kitą sezoną teatras ketina pristatyti Jacques'o Offenbacho operą „Hofmano istorijos“, o vėliau – ir Lietuvos baleto 100-mečiui dedikuotą Léo Delibes „Kopelijos“ naują pastatymą. Būtent nuo šio baleto, taip pat sukurto pagal E. T. A. Hoffmanno „Smėlio žmogų“, 1925 m. gruodžio 4 d. savo pasirodymų istoriją skaičiuoti pradėjo Kaune veikusio Valstybės teatro baleto trupė.

Naujienos

Bravissimo

Kiti renginiai

Naujienlaiškio prenumerata

Loading