Pradžia
en
Baletas / Opera

DIEVO AVINĖLIS

Lapkričio 17, 2022 Lapkričio 19, 2022
LNOBT Didžioji salė
3 veiksmų opera-baletas

Kūrėjai

Kompozitorius
Feliksas Bajoras
Libreto autorius
Rimantas Šavelis
Muzikos vadovas ir dirigentas
Gintaras Rinkevičius
Režisierius ir choreografas
Martynas Rimeikis
Scenografas
Marijus Jacovskis
Šviesų dailininkas
Levas Kleinas
Costume Designer
Elvita Brazdylytė
Choro meno vadovas
Česlovas Radžiūnas

Kompozitoriaus Felikso Bajoro opera-baletas „Dievo avinėlis“, parašytas pagal to paties pavadinimo Rimanto Šavelio romaną 1982 m., lenkų muzikologo Krzysztofo Drobos įvertinta kaip viena geriausių praėjusio šimtmečio operų. Nepaisant to, dėl operos temos ir libreto, kuriame kalbama apie rezistenciją ir žmonių likimus pokario Lietuvoje, kūrinys premjeros laukė beveik keturis dešimtmečius. LNOBT, bendradarbiaudamas su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, ir maestro Gintaras Rinkevičius ėmėsi misijos prikelti šį įspūdingą kūrinį.

Dvigubo žanro spektaklį režisuoja choreografas Martynas Rimeikis, kurio darbai pelnė ne vieną teatrinį apdovanojimą Lietuvoje, du jo spektakliai rodomi „Mezzo“ TV kanale.

Operoje-balete „Dievo avinėlis“ vaizduojamas pokario Lietuvos kaimas. Kūrinyje meistriškai atskleista nerimo, baimės, netikrumo dėl rytdienos atmosfera, kuriama įtikinanti kaimo batsiuvio, esperatiškai siekiančio išlikti doru žmogumi, drama. „Žmogus, kuris siekia materialių dalykų, jų negauna. Mes visi eisime į kitą pasaulį ir materialių dalykų ten nenusinešime. Todėl geriau išlikti dvasiškai tyriems“,– taip apie operos „Dievo avinėlis“ pagrindinę mintį kalba kompozitorius F. Bajoras.

Pasirodymų datos

Lapkritis
17
Ketvirtadienis
18:30
LNOBT Didžioji salė
18
Penktadienis
18:30
LNOBT Didžioji salė
19
Šeštadienis
18:30
LNOBT Didžioji salė

Naujienlaiškio prenumerata

Loading